Namai > Šventės > Natūralūs žaisliukai...
 

Natūralūs žaisliukai Kalėdų eglutei (foto)


2016 12 10 | Autorius: Mama.lt
 

Kalėdų eglutė taps dar stebuklingesne ir jaukesne, jeigu ją papuošime savos gamybos žaisliukais iš natūralių medžiagų. O vakarai praleisti su šeima renkant kankorėžius, šakeles, džiovinant apelsinus ir iš jų rišant bei klijuojant šventines grožybes tikrai suteiks gausybę puikių emocijų bei paliks nuostabių prisiminimų.

Imbieriniai sausainėliai

Seneliai tikrai prisimena, kad seniau eglutės vaikų ir smaližių džiaugsmui buvo puošiamos sausainiais ir saldainiais. Papuoškite eglutę imbieriniais, ilgai negendančiais sausainiukais. Tereikia išspausti norimos formos sausainiukus ir prieš kepant padaryti skylutes (mažuose sausainėliuose skylutes pradurkite dantų krapštuku, o didesniuose - šiaudeliu), o iškepus įverti gražų siūlą ar kaspinėlį.
Imbierinių sausainių receptą rasite čia.

Džiovinti apelsinai ir citrinos

Apelsinų ar citrinų sausučiai gražiai atrodo tiesiog pakabinti ant siūlelio ar kaspino, juos taip pat galima komponuoti su kvepiančiomis cinamono lazdelėmis, muskato riešutais, gilėmis, kankorėžiais, karoliukais. O orkaitėje džiūnantys citrusiniai vaisiai namus pripildys nuostabaus aromato...
Apelsinus ir citrinas supjaustykite riekelėmis, jas patapšnokite popieriniais rankšluostėliais, kad susigertų sulčių perteklius. Riekeles sudėkite ant orkaitės grotelių, po jomis pakiškite skardą. Riekeles džiovinkite iki 60-70°C įkaitintoje orkaitėje (įjunkite režimą su ventiliatoriumi, jeigu jūsų orkaitė jį turi) apie 2-3 valandas. Riekeles vis patikrinkite, kas 30-40 min. apverskite.

Šakelių medalionai

Plonas medžių šakeles supjaustykite riekelėmis, pragręžkite nedideles skylutes siūleliui ar kaspinui, nušlifuokite. Gautus medinius medalionus išpieškite ar išdeginkite norimus raštus.

Papuošimai iš šakelių

Prie plonos šakelės pririškite skirtingo ilgio kaspinėlius ir turėsite dailią, šiugždančią eglutę. Teliks viršuje pririšti siūlelį pakabinimui.

Šapelius suklijuokite ant siauro, stačiakampio kartoninio pagrindo, jį viršuje pradurkite ir įkiškite siūlą ar kaspiną pakabinimui.

Lanksčią šaką galima sulenkti į žvaiždelę. Tokiu pat principu galima suklijuoti atskiras šakeles ar cinamono lazdeles. Suformuotą žvaigždelę galima papuošti varpeliu, karoliukais, džiovintais vaisiais, uogelėmis.

Nedidelius šakelių gabaliukus galima suklijuoti vieną su kita, suformuojant širdelę, apskritimą ar žvaigždutę. Vieną iš viršutinių šakelių apriškite virvele ir tik tuomet įklijuokite į kompoziciją.

Keturias šakeles suklijavus ar surišus tarpusavyje gausite pagrindą žvaigždutei. Ją papuoškite smulkiais šapeliais, visžalių augalų šakelėmis, sagutėmis, karoliukais...

Vytelių vainikėliai

Lanksčias vyteles galima susukti į vainikėlį, jį sutvirtinant vielute ar valu. Vainikėlį papuoškite pagal savo skonį - pluksnelėmis, džiovintais vaisiais, uogomis, žiedeliais.

Gilės ir gilių kepurėlės

Ąžuolas ir jo gilės - lietuviams svarbus simbolis, reiškiantis jėgą, didybę, amžinybę. Savo eglutes galima papuošti ir paprastomis gilėmis, kurių kepurėlės tiesiog pateptos klijais ir apibertos blizgučiais. Blizgučiais apibertomis gilių kepurėlėmis galima apklijuoti standų siūlų kamuolį ar paprastą, pabodusį, įskilusį eglutės burbulą.

Jūriniai papuošimai

Jūrai nostalgiją jaučiantys ir įvairių pajūrio gėrybių prikaupę žmonės gali pasidaryti mielas dekoracijas iš jūroje nugludintų medžio gabaliukų, apklijuotų kriauklėmis, jūros žvaigždėmis.

Jeigu turite didelių, gražių kriauklių, tai jas papuoškite kaspinais, džiovintais žiedais, gražiomis žolelėmis. Kriauklių geriau negręžkite, nes jos gali skilti, o kaspiną ar siūlą tiesiog priklijuokite vidinėje pusėje.

Kankorėžių girlianda

Paprasta ir daili kankorėžių girlianda papuoš tiek eglutę, tiek ir langą ar duris. Visų pirma, į kankorėžius reikia įkišti mažas vielutes, suformuojant kilpelę, o tuomet juos pririšti prie dekoratyvaus siūlo ar juostos. Kankorėžius galima nupurkšti sidabriniais ar auksiniais dažais, aptepti klijais ir apiberti bluzgučiais.

Daugiau kankorėžių papuošimų Kalėdų eglutei ir namams rasite čia.

Džiovinti vaisiai ir uogos

Džiovintų vaisių, cukatų gabaliukus, uogas suverkite ant širdelės, apskritimo, eglutės, trikampėlio ar kita forma išlenktos vielutės. Beliks pririšti siūliuką ar kaspinėlį.

Medžio žievė

Iš kartono ar storesnio popieriaus iškirpkite norimo dydžio ir formos pagrindus ir juos apklijuokite beržo tošimi ar smulkiais žievės gabaliukais. Atsargiai įverkite siūlą ar kaspinėlį ir pakabinkite ant eglutės.

Spraginti kukurūzai

Amerikiečiai savo eglutes puošia spragintų kukurūzų girliandomis, kurias noriai veria (o po švenčių ir smagiai sukramsnoja) vaikučiai. Šią puikią idėją galime pasiskolinti ir mes - į adatą įverkite ilgą siūlą ir perverkite spragintus kukurūzus pramaišiui su šviežiomis ar džiovintomis uogomis.

 


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (168)
ignute