Namai > Šventės > Įdomiausios Naujųjų...
 

Įdomiausios Naujųjų metų tradicijos iš viso pasaulio


2016 12 31 | Autorius: Mama.lt
 

Kiekviena pasaulio tauta turi labai savitų ir įdomių tradicijų, kurios lydi didžiąsias šventes. Naujieji metai, žinoma, siejami su sėkmės, gero derliaus, turtų, sveikatos, santarvės ir meilės linkėjimu. Kaip laimę ir sotų gyvenimą kviečia pasaulis?

Anglija. Tikima, kad pirmąją Naujųjų metų dieną pirmasis per slenkstį turi peržengti tamsiaplaukis vyras. Jis privalo atnešti duonos virtuvei, kad metai būtų sotūs; anglių židiniui, kad namuose būtų šiluma; gėrimą šeimos galvai, kad lydėtų sėkmė.

Danija. Danijoje, kaip ir Lietuvoje, tikima, kad šukės neša laimę. Danai visus metus kaupia įskilusius ar sudužusius indus ir Naujųjų metų naktį šukes beria prie draugų durų. Džiaugiamasi, jeigu ryte prie durų būna didelė duženų krūva - tai parodo, kad žmogus turi daug jam laimės linkinčių bičiulių. Atėjus vidurnakčiui danai lipa ant kėdžių ir stengiasi pašokti su kiekvienu dūžiu, tikima, kad tuomet metai bus puikūs!

Kinija. Naujieji metai - svarbiausia kinų šventė, kuri trunka net 10-15 dienų. Per Naujųjų metų šventę kinai savo namų duris puošia raudonos spalvos dekoracijomis, siekdami privilioti laimę, draugams dovanojami raudoni vokai su trupučiu pinigų. Naujųjų metų išvakarėse paslepiami visi peiliai, labai bijoma įsipjauti, kadangi tai gali atbaidyti sėkmę visai šeimai.

Brazilija. Lęšiai Brazilijoje yra turto ir sėkmės simbolis, tad Naujųjų metų vakarienei tradiciškai ruošiami lęšių patiekalai - verdama tiršta sriuba, gaminamas lęšių troškinys, tiekiamas su ryžiais. Viename iš didžiausių Brazilijos miestų, Rio de Žaneire į vandenyną paleidžiama valtelė su blizgiais papuošalais, žvakėmis ir gėlėmis. Tikima, kad ji atplukdys sveikatą, laimę ir turtą.

Vokietija. Vokiečiai į šaukštą įsideda gabaliuką švino arba alavo ir jį išlydo virš žvakės liepsnos. Skystas metalas supilamas į puodelį su lediniu vandeniu. Praėjus keletui minučių ištraukiama forma ir pagal ją spėjama ateitis. Jeigu sustingęs metalas primena širdelę, tai vertėtų laukti vestuvių; apskritimas ar rutuliukas lemia sėkmę; inkaras rodo, kad visus metus lydės geri draugai, o štai kryžius - blogas ženklas, mirties simbolis.

Ispanija. Laukdami Naujųjų metų ispanai pasiruošia 12 vynuogių, simbolizuojančių kiekvieną metų mėnesį. Laikrodžiui mušant vidurnaktį siekiama su kiekvienu laikrodžio dūžiu suvalgyti po uogą, kad visi metai būtų sėkmingi.

Japonija. Laukdami Naujųjų metų japonai lankosi šventyklose, meldžiasi už tuos, kurių jau nebėra bei stengiasi 108 kartus paskambinti varpeliu, atbaidydami piktąsias dvasias.

Graikija. Naujųjų metų proga kepama ypatinga duona, kurioje paslepiamas pinigėlis. Šeimai susėdus šventinės vakarienės kepaliukas pjaustomas. Pirmoji riekė yra skirta Dievui, antroji - šeimos maitintojui, trečioji - namams. Tikimasi, kad pinigėlis bus būtent trečioje riekėje, kadangi tai prišaukia ankstyvą pavasarį ir puikų derlių. Jeigu vienas iš šeimos narių pinigėlį randa savo riekėje, tai ateinantys metai jam bus ypač sėkmingi.

Filipinai. Naujuosius metus švenčiantys Filipinų gyventojai tiki, kad laimę neša apskritimai ir apvalūs daiktai bei monetos. Stengiamasi apsirengti žirneliais papuoštais drabužiais, namai puošiami apvaliomis dekoracijomis, valgomos vynuogės, o laikrodžiui mušant vidurnaktį į orą mėtomos monetos.

Lenkija. Naujųjų metų išvakarėse lenkai namų langus ir durų rankenas patepa derva. Tikima, kad tuomet praėję metai su savimi išsineš visas negandas, nesėkmes ir nelaimes, o ateinantys metai bus šviesūs ir sėkmingi.

 


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Austeja