Namai > Interjeras > Renkamės baldus:...
 

Renkamės baldus: svetainės baldai jaukiems namams


2017 01 20 | Autorius: Mama.lt
 

Svetainės baldų išplanavimas ir prastas įkomponavimas į bendrą erdvę kartais gali tapti žymiai blogesniu dalyku, nei patys baldai. Juk nėra nieko neskoningesnio, nei palei sieną į vieną liniją sustatyti baldai. Žinoma, svetainės erdvė dažnai būna ribota ir ją reikia tausoti, tačiau toks kambario išplanavimas tikrai nepadidina patalpos. Ir tuo labiau nepadaro jos jaukesne. Baldų ir jų išstatymo sprendimai yra vienintelis kelias į išties jaukių namų, į kuriuos norisi sugrįžti, sukūrimą.

Įvairūs dizaineriai teigia, kad norint sukurti išties artimą širdžiai interjerą, svarbu įsigyti lengvai perstumdomus baldus. Mat po kelerių metų žiūrėjimo į tą pačią erdvę gali atrodyti, kad atsibodo baldai, nors išties juos pakanka tiesiog šiek tiek perstumdyti. Taip svetainė akivaizdžiai pagyvėja, o taip pat atsiribojama nuo bereikalingų išlaidų, kurios būtų skiriamos naujų svetainės baldų įsigijimui.

Kaip ir kiekviena kita namų patalpa svetainė taip pat turi tam tikrą vietą, į kurią iškart pažvelgia visi į ją užėję. Siekiant maksimaliai išnaudoti patalpą ir sukurti jaukų tačiau įsimintiną interjerą, derėtų pirmiausia atrasti tą dėmesį patraukiantį tašką, o svetainės baldai turėtų būti statomi aplink jį. Nereikia baimintis statytu baldus viduryje kambario, anaiptol, tai patalpą tik pagyvins! Baldai patys iš savęs neturi būti dėmesio sutelkimo tašku – jų funkcija yra pagyvinti ir suteikti tam tikrą akcentą. Kur kas svarbiau renkantis baldus yra ne jų spalva, raštai ar forma, bet jų kiekis ir išdėstymas patalpoje. Puikus pavyzdys – minkštieji svetainės baldai. Jais derėtų sukurti pakankamai sėdimų vietų, kad užtektų ne tik namų šeimininkams, bet ir svečiams. Taip pat svarbu ir tai, kaip jie yra išdėstyti, kadangi visiems ant jų sėdintiems žmonėms yra svarbu matyti aplinkinius. Todėl foteliai ar sofos turi būti sustatyti vienas priešais kitą – jie turi skatinti bendrauti tarpusavyje. Ir tik atradus tinkamus sėdimuosius baldus ir juos įkomponavus į labiausiai dėmesį patraukiančią svetainės vietą, visi kiti baldai turi būti statomi aplink.

Be minkštųjų baldų svarbu pritaikyti ir pakankamo dydžio kavos staliuką. Pastarasis atlieka toli gražu ne tik dekoratyvinę funkciją. Jo buvimas užtikrina, kad visuomet atsiras vietos, kur padėti puodelį arbatos, knygą ar vazą. Stalelis kambaryje paverčia jį labiau „gyvenamu“ ir jaukiu. Stalelis taip pat turėtų derėti su baldais ir bendra interjero tematika, tačiau svarbus ir jo dydis – jis turi būti didelis, bet ne per didelis, o taip pat ir portabilus. Geriausias svetainės apstatymo variantas dažnai atrandamas tikrai ne iš pirmo karto – tik nuolat keičiant daiktų vietą ir ieškant geriausio sprendimo sukuriamas išties unikalus ir savitas svetainės interjeras.

Renkantis baldus būtina atsižvelgti ne tik į jų dydį ir išvaizdą, tačiau ir į funkcionalumą. Renkantis minkštuosius baldus svarbu atkreipti dėmesį į gobeleno teplumą, atsparumą aplinkos veiksniams, gyvūnams, prijungtų pagalvėlių kiekį. Renkantis staliukus svarbu atsižvelgti į jų talpumą, ilgaamžiškumą ir portabilumą. Sisteminiai baldai gali būti puikus pasirinkimas tiems, kurie gyvena nedidelio ploto patalpose, tačiau nori susikurti jaukią svetainę. Tačiau baldus reikėtų rinktis atsargiai, ypač tiems, kurie augina naminius gyvūnus ar vaikus. Tokiu atveju baldai turi būti itin atsparūs purvui bei kitiems veiksniams, o taip pat ir turi neturėti aštrių kampų ir smulkių detalių. Tik apsvarsčius saugumo klausimus bus sukuriami ne tik jaukūs, bet ir saugūs namai, kuriuose norėsis būti ne tik jų šeimininkams, bet ir svečiams. Svarbu nepasiduoti vienkartiniams impulsams ir prieš perkant baldus gerai apsvarstyti – ar tai tikrai tie baldai?

 


 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
Royal baldai
2018-10-11 15:15:43
Galime pasiūlyti įvairių minkštų baldų Jūsų svetainėje. Daugiau informacijos http://www.royalbaldai.lt/katalogas/baldai/svetaines-baldai/
Milita
2017-11-20 09:56:53
Minkštas kampas svetainėje baldas nr. 1 Daugybe minkštų kampų įvairių variantų galite rasti http://www.leojar.lt/28-minksti-kampai
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Kamile