Namai > Interjeras > Per maži vonios baldai –...
 

Per maži vonios baldai – viena iš 5 dažniausių klaidų renovuojant vonios kambarį


2017 01 21 | Autorius: Mama.lt
 

Visiems be išimties kas kažkiek laiko tenka remontuoti savo būstą. Kartais netgi nusprendžiama ne tik remontuoti, bet ir jį renovuoti pakeičiant patalpų išplanavimą. Tai ilgo pasiruošimo ir didelių investicijų reikalaujantis procesas, tačiau derėtų atminti, jog investicijos yra ilgalaikės – tad ir dizainą bei baldus reikėtų rinktis ne šiandienai, bet ateičiai. Tik tuomet investuoti į vonios kambarį pinigai atsipirks, o vonios kambarys bus būtent ta patalpa, į kurią norisi užeiti.

Visi vonios kambariai, nepriklausomai nuo dydžio, turi būti kruopščiai išplanuoti. Planuojant vonios kambario įrengimą ir baldus būtina prisiminti, kad juo naudosis ne vienas asmuo, tad tobulas vonios kambarys turėtų būti patogus visiems namų gyventojams. Juolab, kad laikai, kuomet visuose namuose yra tik vienas vonios kambarys, jau tolsta. Taigi šių dienų vonios kambariai turi būti gražūs, erdvūs, puikiai išnaudojantys turimą erdvę bei būti kiek įmanoma funkcionalesni. Siekiant susikurti išties jaukų vonios kambarį, siūloma vengti šių 5 pagrindinių klaidų:

1. Vonios kambarys – aklina patalpa. Niekam nepatinka tamsus ir drėgnas vonios kambarys su prastu vėdinimu. Tokiame vonios kambaryje nesinorės būti net ir tuo atveju, jei jame įmontuoti brangiausi vonios baldai. Taigi planuojant remodeliuoti namus, voniai ir tualetui siūloma parinkti patalpą bent su nedideliu langu. Jei yra galimybė, puikus variantas yra parinkti patalpą su stoglangiais. Taip dienos šviesa sukurt itin malonią atmosferą, o pats vonios kambarys bus be galo jaukus.

2. Vonia svetainėje. Tai fenomenas, kuomet vonios kambario durys ir sienos ribojasi su kitomis bendro naudojimo patalpomis, pavyzdžiui, svetaine ar virtuve. Vonios kambarys laikomas tokiu pat privačiu, kaip ir miegamasis, tad patekimas į jį neturėtų būti tiesiogiai per bendrąsias patalpas. Žinoma, tai nereiškia, kad namuose būtina įrengti klaidžius koridorius – pakanka tiesiog pastatyti papildomą atitvarą, kuris sukurtų kiek daugiau intymesnę atmosferą.

3. Tualetas nėra vonios kambario centras. Modeliuojant savo būsimą vonios kambarį derėtų stengtis atskirti tualetą nuo vonios ar dušo. Juos galima montuoti toje pačioje patalpoje, bet derėtų vengti stiklinių dušo durų bei būtina įrengti pertvaras. Tokiu atveju nereikia montuoti dviejų skirtingų kriauklių, o vienu metu žmonės gali ir maudytis duše, ir naudotis tualetu. Šioje patalpoje ieškant patogių sprendimų derėtų stengtis palikti kuo įmanoma daugiau privatumo.

4. Dušas be pagrindo – ne tik minimalizmo mėgėjams. Tokio tipo dušo pagrindą atstoja plytelėmis išklotas pagrindas su nubėgimo sistema. Tokio tipo dušas bus erdvesnis bei padės sukurti jaukesnį ir labiau savitą interjerą. Tačiau renkantis dušo kabinos pertvarą reikėtų būti itin atidiems ir rinktis ne visiškai permatomą (veikiau matinį) paviršių. Taip pat tokio tipo dušo kabinos leidžia geriau išnaudoti patalpą, kurioje esant reikalui gali būti įmontuojami didesni vonios baldai.

5. Daugiau yra geriau. Ši taisyklė galioja ne tik voniai, bet ir miegamajam. Jei yra pakankamai erdvės, reikėtų tinkamai ją ir išnaudoti. Klaidinga manyti, jog vonios baldai apkrauna patalpą. Anaiptol, jie suteikia daugiau funkcionalumo ir padeda vonios kambariui pilnai atlikti savo paskirtį.

Vengiant šių pagrindinių vonios kambario klaidų galima susikurti išties savitą dizainą, kuris nepareikalaus itin didelių investicijų. Derėtų prisiminti, kad svarbiau yra ne grožis, o funkcionalumas ir praktiškumas. Taigi ir vonios baldus derėtų taikyti ne pagal jų užimamą plotą ar estetinį vaizdą, tačiau ir pagal jų panaudojimo galimybes. Tad būtina įvertinti, kiek spintelių ir paviršių yra reikalinga bei ką planuojama į jas dėti – taip bus išvengta katastrofos, kuomet pro spintelių dureles krenta daiktai. Juk vonios baldai turi padėti, o ne trukdyti.
 


 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Augustukas