Vaikai > Vaiko priežiūra > Naudingi patarimai,...
 

Naudingi patarimai, planuojantiems pirkti automobilinę kėdutę


2017 02 01 | Autorius: Mama.lt
 

Shutterstock nuotr.

Automobilinė kėdutė neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalis. Ne tik įstatymai ir baudos tėvus atgraso nuo važiavimo net trumpais atstumais be kėdutės, tačiau ir sąmoningumas, kad svarbiausia saugumas kelyje. Ne vienu tyrimu ir eksperimentu buvo įrodyta, kad automobilinės kėdutės apsaugo vaiko sveikatą ir net gyvybę avarijų ar susidūrimų metu.

Tad ar reikia automobilinės kėdutės, ar ne – klausimas jau kaip ir nekyla. Tačiau kyla pradėjus rinktis – į ką atkreipti dėmesį, pasirenkant naują ar pirmą automobilinę kėdutę? Patarimais dalinasi didžiausios Lietuvoje elektroninės parduotuvės Pigu.lt specialistai.

5 automobilinių kėdučių grupės

Automobilinės kėdutės skirstomos į 5 grupes pagal vaiko svorį ir amžių:

  • 0 grupė: iki 10 kg, nuo gimimo iki 9 mėn amžiaus.
  • 0+ grupė: iki 13 kg, nuo gimimo iki 18 mėn amžiaus.
  • 1 grupė: nuo 9 iki 18 kg, nuo 8 mėn iki 4 metų amžiaus.
  • 2 grupė: nuo 15 iki 25 kg, nuo 3 iki 7 metų.
  • 3 grupė: nuo 22 iki 35 kg, nuo 6 iki 12 metų.

Svarbiausia, kad kėdutė būtų patogi vaikui, tiktų pagal ūgį, svorį ir amžių. Tiesa, tėveliai, kurie nenori keisti automobilinių kėdučių kas metus, visada gali įsigyti automobilinę saugos kėdutę, kuri auga kartu su vaiku. Tokio tipo kėdutės turi reguliuojamus diržus, keičiasi jų atlošo aukštis, porankiai, šoninių apsaugų padėtys. Tad vaikui ūgtelėjus, nereikia keisti kėdutės, tereikia ją sureguliuoti. Žinoma, tokios universalios automobilinės kėdutės kainuoja pakankamai brangiai. Kita vertus, tai puiki investicija į ateitį ir vaiko saugumą.

Kėdutė turi tikti automobiliui, o automobilis – kėdutei

Kiekvienas automobilis yra skirtingas, tad gali nutikti taip, kad automobilinė kėdutė tiesiog netiks jūsų automobilio modeliui. Pirmiausia, automobilio galinė sėdynė turi būti su diržais. Visi naujesni automobiliai turi diržus gale, nes pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, gale sėdintys turi būti prisisegę diržu. Jei jo nėra – laikas susitvarkyti automobilį ir susimontuoti saugos diržų sistemą. Diržai turi būti pakankamai ilgi, kad būtų galima patogiai pritvirtinti automobilinę kėdutę.

Renkasi vaikas, ne tėvai

Tėveliai kartais taip įsijaučia į vaikiškų prekių paiešką, kad pamiršta, kad jos pirmiausia skirtos vaikams, todėl labai svarbu, kad ir į automobilinės kėdutės rinkimąsi būtų įtrauktas mažylis. Pirmiausia dėl to, kad kėdutė turi būti patogi, tad labai gerai, jei renkantis turite galimybę išbandyti, atsisėsti ir vaikas įvertina, kuri kėdutė jam yra patogesnė. Patogumas svarbus ne tik ilgose kelionėse, tačiau net ir trumpiems išvažiavimams. Jei kėdutė bus nepatogi, vaikas niekur nenorės važiuoti ir nuo pat mažens automobilis bei pasivažinėjimas sukels neigiamas emocijas. Tad rinktis kėdutę reikia atsakingai. Kaip sakė Mikė Pūkuotukas, jei balionėlis (šiuo atveju kėdutė) nedžiugina – reikia grąžinti.
 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Danielius