Namai > Interjeras > Televizoriaus pasirinkimas...
 

Televizoriaus pasirinkimas pagal dydį – didžiausias nereiškia geriausias


2017 02 02 | Autorius: Mama.lt, Shutterstock nuotr.
 

Ar įmanoma šiandien rasti namus be televizoriaus? Ko gero ne arba tokių namų yra išties labai mažai. Televizorius tarsi privalomas namų atributas, dažniausiai stovintis garbingiausioje svetainės vietoje, mažesnė jo versija glaudžiasi miegamajame, o mažiausioji – virtuvės kampe, virš šaldytuvo.

Šiuolaikiniai televizoriai sparčiai tobulėja, technologijos kinta, tad ir noras atnaujinti savo namų prietaisus kyla vis dažniau. Pardavėjai rodo naujausius modelius – dideli, milžiniški ekranai, lenkti, 3D, su integruotomis galingomis garso kolonėlėmis ar SMART TV. Puiku, rinktis tikrai yra iš ko, tačiau didžiausios elektroninės parduotuvės Lietuvoje Pigu.lt specialistai perspėja, kad nereiktų pulti pirkti didžiausio ir brangiausio televizoriaus, neįsitikinus, kad jis tiks jūsų namams.

Televizoriaus dydis yra vienas iš parametrų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, nes būtent nuo jo priklauso televizoriaus žiūrėjimo komfortas. Paprasčiau tariant, nuo televizoriaus įstrižainės priklauso, iš kokio atstumo bus patogiausia žiūrėti televizorių. Tad jeigu renkatės naują televizorių, pirmiausia išsimatuokite kambarį, kuriame jis stovės, nuo sėdimos vietos, pavyzdžiui, sofos, iki televizoriaus staliuko ar sienos. Tuomet pagal šią lentelę, galite apsibrėžti, kokios įstrižainės televizorius jums yra tinkamiausias.

Įstrižainė
Mažiausias rekomenduojamas nuotolis Didžiausias rekomenduojamas nuotolis
19" (48 cm)  0,7 m 1,4 m
26" (66 cm)  1 m  2 m
32" (81 cm)  1,2 m  2,4 m
40" (101 cm)  1,5 m  3 m
42" (107 cm)  1,6 m  3,2 m
48" (117 cm)  1,8 m  3,5 m
50" (127 cm)  1,9 m  3,8 m
55" (140 cm)  2,1 m  4,2 m
60" (152 cm)  2,3 m  4,6 m
65" (165 cm)  2,5 m 5 m
75" (190 cm)  2,9 m  5,7 m
85" (216 cm)  3,2 m  6,5 m

 

Taigi, jei atstumas nuo sofos iki televizoriaus staliuko yra 2 metrai, jūs galite rinktis televizorių nuo 32“ iki 50“ colių. Kai parenkamas geras televizoriaus dydis, žiūrėjimo komfortas daug didesnis. Jei televizorius per mažas – tenka prisimerkti, sunkiai matomos mažesnės detalės. Jei per didelis, tuomet įsiskausta galva, bandant aprėpti visą vaizdą ekrane, nes jis yra per didelis ir per arti, tad akys „bėgioja“ po visą ekraną. Po tokio seanso prie per didelio televizoriaus gali ne tik įskausti akys ar galva, bet ir prasidėti akių sausėjimas, uždegimas, suprastėti rega.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad šiuolaikiniai televizoriai yra gaminami plonesni ir lengvesni, tad drąsiai galite planuoti naują televizorių kabinti ant sienos. Taip kambaryje nebereikės TV staliuko, daugiau erdvės ant žemės, erdvesnis praėjimas. Tiesiog patogiau ir praktiškiau. Visgi, kabinant televizorių ant sienos, svarbu pasirinkti tinkamą aukštį. Televizoriai turi būti akių lygmenyje, jei žiūrint televizorių akis reikia kelti į viršų ar žiūrėti į apačią, nepavyks mėgautis puikiu vaizdu, o ir akys jums už tai tikrai nepadėkos.
 


 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Hermina