Namai > Šventės > Spalvingos Velykos: 4...
 

Spalvingos Velykos: 4 kiaušinių marginimo būdai


2017 04 09 | Autorius: Mama.lt, Shutterstock nuotr.
 

Per Velykas švenčiame Kristaus prisikėlimą, džiaugiamės žaliuojančiu pavasariu ir marginame kiaušinius - gyvybės simbolį. Senovėje kiaušinių marginimas ir dažymas turėjo ypatingą prasmę, kadangi kiekviena spalva ir raštas buvo tarsi palinkėjimas ir burtas. Raudona spalva simbolizavo gyvybę, juoda – žemę, mėlyna – dangų, žalia – bundančią augmeniją, geltona – pribrendusius javus. Margučiai buvo išpiešiami saulutėmis, žvaigždėmis, žalčiukais, augalų raštais... Šiandien kiaušinius marginame labai įvairiai - pirktiniais dažais, augalais ir net šilko kaklaraiščiais, nagų laku ar vaškinėmis kreidelėmis.

 

Kiaušinių marginimas natūraliais dažais

Močiutės daugelį išmokė kiaušinius marginti pačiu natūraliausiu ir paprasčiausiu būdu - verdant juos kiaušinių lukštuose. Daugelis augalų turi dažančių savybių ir kiaušinius galite marginti špinatais, dilgėlėmis, ciberžole, graikiniais riešutais, spanguolėmis, kopūstais...

Daugiau apie šį metodą skaitykite čia.

 

Kiaušinių marginimas vaškinėmis kreidelėmis

Kiaušinius galima marginti paprastomis vaškinėmis kreidelėmis - pavyks nesunkiai išgauti labai originalų, persiliejantį, tarsi akvarele pieštą efektą.

Kiaušinius (labiausiai tinka balti) kietai išvirkite ir tuomet sudėkite į iki 180°C įkaitintą orkaitę, kad jie dar labiau sušiltų. Per karštus kiaušinius braukite vaškinėmis kreidelėmis, jos aptirps, palikdamos dailiai išsiliejusias žymes, kurios greitai išdžius. Dirbti reikia gan greitai, kol kiaušiniai nespėjo atvėsti.

Dar įdomesnį margumą sukursite, jeigu kiaušinius išvirsite dažuose, juos pakaitinsite, o tuomet ant jų piešite keidelėmis.

 

Kiaušinių marginimas šilkiniais audiniais

Šiai marginimo technikai geriausiai tinka šilkiniai kaklaraiščiai, kadangi įprastai jie yra ryškiausių spalvų, tačiau tiks ir kiti šilkiniai audiniai - skarelės, suknutės ir pan.

Kaklaraiščiai, šilkinės suknelės dažniausiai turi pamušalą, kurio nereikės, daiktą išardykite taip, kad liktų tik šilkinis audinys. Medžiagą sukarpykite tokiomis dalimis, kad į jas pavyktų įsukti kiaušinį. Suvystykite kiaušinį audinyje, suriškite galus siūlu, raišteliu ar gumyte. Jau suvyniotą kiaušinį reikia dar kartą suvystyti į baltą ar kitokios šviesios spalvos audinį. Jį taip pat suriškite tvirtai, kad verdant neišsileistų.

Taip paruoštus kiaušinius sudėkite į puodą su vandeniu, įpilkite 1/4 puodelio acto (6 vnt. kiaušinių) ir virkite. Po maždaug 20 min., išimkite kiaušinius ir padėkite juos, kad išdžiūtų ir atvėstų. Tik tada, kai kiaušiniai atvės ir išdžius, galima juos „išlukštenti“ iš visų vystyklų. Kiekvienas margutis turėtų būti lyg mažas siurprizas, nes ne visi išeis tobuli, bet tikrai spalvingi.

 

Kiaušinių marginimas nagų laku: „marmuriniai“ kiaušiniai

„Marmuriniams“ margučiams naudojama technika daugeliui jau žinoma iš manikiūro pamokų. Principas beveik identiškas – skirtingų spalvų nagų lakas lašinamas į vandenį, o tuomet ten nardinamas kiaušinis prie kurio lukšto prilimpa dailus piešinys.

Tokiu piešinėliu galima padengti tiek tuščiavidurius lukštus, tiek ir virtus kiaušinius. Žinoma, nagų laku margintų kiaušinių valgyti nereikėtų.

Daugiau apie šį metodą skaitykite čia.
 


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
justina