Nėštumas > Planavimas > Gera žinia vaikų...
 

Gera žinia vaikų susilaukti norinčioms poroms


2017 04 26 | Autorius: SAM Ryšių su visuomene skyrius, www.sam.lt, Shutterstock nuotr.
 

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet negalinčioms poroms. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu, į kompensavimo sistemą įtraukti stimuliaciniai vaistai, reikalingi moteriai, teikiant pagalbinio apvaisinimo paslaugas. Tad jau nuo gegužės 15 d. pagalbiniam apvaisinimui būtini vaistai bus kompensuojami, turint gydytojo receptą, ir juos bus galima įsigyti vaistinėse. Taip pat bus atsisakyta nuostatos, kuri ribojo vaikų skaičių, bei kompensuojami brangūs genetiniai tyrimai.

Šių žinių mūsų šalies šeimos laukė daugiau nei dešimt metų, nes iki šiol pagalbinio apvaisinimo paslaugos nebuvo kompensuojamos. Negalėdamos susilaukti vaikų šeimos patirdavo ne tik dvasinius išgyvenimus, bet ir didžiulę finansinę naštą, kita dalis šeimų, kurios neišgalėjo susimokėti už šias paslaugas, buvo pasmerktos bevaikystei.

„Džiaugiamės, kad pagaliau valstybė jau yra pasiruošusi teikti pagrindines pagalbinio apvaisinimo paslaugas šeimoms, negalinčioms susilaukti vaikučių, ir apmokėti už jas, iki kol moteris pradės lauktis. Tai išties labai gera žinia vaikų norinčioms susilaukti poroms“, - sako ministras A. Veryga.

Jo teigimu, skaičiuojama, kad vienai moteriai padėti pastoti reikalingos paslaugos gali kainuoti iki 3 tūkst. eurų. Į šias išlaidas įskaičiuotos pagalbinio apvaisinimo procedūrų, medikų konsultacijų, reikiamų vaistų ir genetinių tyrimų, kurie atliekami tam tikrai atvejais, kainos.

„Paslaugos bus apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Tai reiškia, kad pacientams už bazines paslaugas bus apmokėta valstybės lėšomis tiek valstybinėje, tiek privačioje gydymo įstaigoje. Bus kompensuojami ir brangūs genetiniai tyrimai, kurie ypatingai svarbus poroms, kurios yra genetinės ligos nešiotojos. Be to, bus atsisakyta ribojančios nuostatos, kuria pagalbinio apvaisinimo gydymas negalėjo būti taikomas poroms, kurios susirgo nevaisingumu po to, kai jau yra susilaukusios vaiko“, - pabrėžia ministras A. Veryga.

„Labai smagu, kad po ilgai trukusių diskusijų, prieštaravimų, nesusiklausymo ir nevilties, artėjant gegužės 15 d. minimai Šeimos dienai bei birželio mėnesiui, kuris visame pasaulyje yra laikomas nevaisingų šeimų mėnesiu, pacientų, negalinčių susilaukti vaikų be šiuolaikinės medicinos pagalbos, lūkesčiai yra girdimi ir šios šeimos sulauks didesnės valstybės paramos, siekiant savo išsvajoto tikslo – susilaukti vaikų“, - sako Vaisingumo asociacijos vadovė Rūta Vyšniauskaitė – Marcinkevičienė.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad pagalbinio apvaisinimo paslaugas šiuo metu gali teikti kelios gydymo įstaigos, kurios jau turi licencijas. Tai Santariškių klinikos, UAB „JOLSANA“, Baltijos Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika, UAB „Nothway“.


 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad valstybė jau yra pasiruošusi sėkmingai teikti pagalbinio apvaisinimo paslaugas...

Rašyti komentarą

 
Davina Claire
2022-12-15 17:14:25
Aizdevums no cienījama uzņēmuma ir tas, kas jums šobrīd ir nepieciešams. Es jums piedāvāju Novelty Finance Inc. Cienījamu aizdevumu uzņēmumu, kas sniedz finanšu risinājumus privātpersonām un uzņēmumiem. Novelty Finance piedāvā elastīgas un vairākas aizdevuma iespējas, tostarp nodrošinātus un nenodrošinātus aizdevumus, ilgtermiņa un īstermiņa aizdevumus, kas ir pielāgoti jūsu finanšu vajadzībām. ✓ Viegla apstiprināšana ✓ Elastīgs atmaksas termiņš 6 - 360 mēneši ✓ Ļoti ērti – Pieteikties kredītam var sev ērtā vietā un laikā. ✓ Tūlītēja piekļuve jūsu līdzekļiem pēc apstiprināšanas. ✓ Subsidētā procentu likme (3% gadā) ✓ Jums nebūs jāsteidzas ar kredīta atmaksu, tiks dots laiks uzsākt kredīta atmaksu. ✓ Nav slēptu maksu ✓ Jūs tiksiet vadīts visa procesa laikā Sazinieties ar Novelty Finance jau šodien un saņemiet savu sapņu aizdevumu. Saziņas e-pasts: { [email protected] } Vai arī sūtiet ziņu caur WhatsApp: +447915601531. Ir spēkā noteikumi un nosacījumi.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Kamile