Namai > Gėlės > Stilingas ir aplinką...
 

Stilingas ir aplinką puošiantis daržas (foto)


2018 04 16 | Autorius: Mama.lt, Shutterstock nuotr.
 

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik galimybė pasmaguriauti ypač šviežiu, sveiku ir gardžiu maistu, bet ir puikus būdas maloniai praleisti laisvalaikį. Namų kieme įrengtas daržas gali tapti ne tik maisto auginimo vieta, bet ir stilinga aplinkos puošmena. Dalinamės puikiomis idėjomis!

 


Nedideliame plote galima įrengti pakeltas lysves medinėse dėžėse. Skirtingo aukščio dėžėse galima auginti skirtingas šaknų sistemas turinčias daržoves - pavyzdžiui, salotoms pakaks žemos dėžutės, o štai pomidorams reikės gilesnės dėžės. Tokį daržą pavyks įsirengti net ir ant trinkelėmis iškloto kiemo.

 


Tradicinės keturkampio formos daržas atrodys originaliau, jeigu suformuosite aiškiais akmenų takeliais atskirtas kvadratines lysves. Jose auginkite ne tik daržoves ir prieskonius, bet ir gėles.

 


Daržą galima įkurdinti aplink vieną ryškų elementą, pavyzdžiui, medelį. Medelio vietoje galėtų raibuliuoti tvenkinukas, čiurlenti fontanas, stovėti lauko staliukas su kėdėmis ar iš akmenų sudaryta kompozicija.

 


Prabangia tvorele apjuostos pakeltos lysvės pravers, jeigu auginate naminius gyvūnus, galinčius suniokoti ar pridergti į daržą. Palikite šiek tiek vietos lauko baldams - juk būtų taip malonu gerti rytinę kavą žaliuojančių salotų apsuptyje!

 


Mažyčiame, apskritimu susodintame darželyje puikiai dera petražolės, skirtingų veislių bazilikai, raudonėliai, čiobreliai ir smulkiais žiedeliais žydinčios, beje, taip pat valgomos našlaitės.

 


Pakeltos, senose paletėse įrengtos lysvės gali dailiai įrėminti taką į namus. Belieka pasirinkti įvairesnius, skirtingų atspalvių ir formų lapus turinčius augalus.

 


Medinę namų terasą supa išskirtinai tvarkingas darželis, kuriame augančios skirtingų spalvų salotos, morkos, ridikėliai, mangoldai yra ne tik skanūs, bet ir labai dekoratyvūs!

 


Prie namo sienos priremtas iš lentų sukaltas dviaukštis lovelis, kuriame auga gausybė skirtingų prieskoninių žolelių. Tokiame, nesunkiai pagaminamame, lovelyje puikiai jausis ir špinatai, rūgštynės, salotos, žemaūgiai, vyšniniai pomidoriukai, vaistinės ramunės, medetkos...

 


 
Taip pat skaitykite
Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Keliaudami po Europos miestus stengiamės apžiūrėti įspūdingą architektūrą, lankomės muziejuose ar meno galerijose, ragaujame gardžius...

Augalai namams suteikia jaukumo, o rūpestis jais padeda atsipalaiduoti. Galime užsiauginti ne tik puošiančių, kvepiančių, bet ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Robertas