Namai > Gėlės > 10 gražiausių Europos...
 

10 gražiausių Europos miestų parkų (foto)


2018 04 13 | Autorius: Mama.lt, Shutterstock nuotr.
 

Keliaudami po Europos miestus stengiamės apžiūrėti įspūdingą architektūrą, lankomės muziejuose ar meno galerijose, ragaujame gardžius patiekalus. Savo kelionių planą būtina papildyti ir parkų lankymu - dauguma didžiųjų Europos miestų garsėja savo žaliosiomis erdvėmis, kuriose mielai pramogauja nuo šurmulio pavargę vietiniai. Nepraleiskite progos pasigrožėti šimtamečiais medžiais, skrupulingai suformuotais gėlynais ir gaivinančiais fontanais - nusipirkite puodelį kavos, bandelę ar ledų porciją, prisėskite ant suolelio ar išsitieskite ant žolės... Kviečiame pailsėti 10 gražiausių Europos miestų parkų!

 

Liuksenburgo sodai. Paryžius, Prancūzija

Liuksemburgo sodai įkurti XVII a., kaip privatus karaliaus Henriko IV našlės Marijos de Mediči parkas. Moteris paprašė pastatyti jos gimtojoje Florencijoje esančių rūmų kopiją, o aplink įveisti milžinišką parką. Šiandien tiek paryžiečiai, tiek turistai mielai vakaroja klausydami paukščių čiulbesio ir fontanų čiurlenimo, grožisi su didele meile prižiūrimais augalais.

 

Regento parkas. Londonas, Jungtinė Karalystė

Šis parkas įkurtas XIX a. pradžioje. Parke yra ežeras, kuriame galima pasiirstyti valtimis, jame esančioje estradoje vyksta koncertai. Viduramžiais parko teritorije driekėsi karališkieji medžioklės plotai. Šalia parko yra Londono zoologijos sodas – vienas seniausių mokslinio pobūdžio zoologijos sodų pasaulyje.

 

Tiuilri sodai. Paryžius, Prancūzija

Tarp Luvro muziejaus ir Santarvės aikštės įsispraudusiame parke visuomet gausu žmonių. Jie ilsisi susėdę ant aplink tvenkinius sustatytų kėdžių, maitina antis, vaikštinėja tvarkingomis alėjomis, grožisi visame parke sustatytomis skulptūromis. Šio istorinio parko įkūrėja yra Katerina de Mediči. Ilgą laiką parku galėjo mėgautis tik aristokratai, tačiau XVII a. jis buvo atvertas visiems.

 

Šv. Stepono Žaliasis parkas. Dublinas, Airija

Parkas buvo įveistas XVI a., tačiau anuomet jame lankytis galėjo tik aukštuomenė. Šiandien parkas atviras visiems ir yra labai mėgstamas tiek vietinių, tiek turistų. Judrių miesto gatvių ribojamas parkas yra tikra ramybės oazė, žavinti ežeru, kuriame plaukioja antys ir kiti vandens paukščiai. Parke daug dailių pavėsinių, suolelių, skulptūrų...

 

Vondelio parkas. Amsterdamas, Nyderlandai

Vondelio parkas – tai vienas iš Amsterdamo brangakmenių. Jis pavadintas didžiojo olandų rašytojo ir poeto Justo van den Vondelio vardu. Parke mielai laiką leidžia šeimos, kadangi jame daug vaikams įrengtų žaidimų aikštelių, čia galima pasigerėti paukščiais, voverytėmis. Parke labai gražu pavasarį, kuomet žydi daugybė įvairiaspalvių tulpių.

 

Turijos sodai. Valencija, Ispanija

Turijos sodai buvo sukurti, nukreipus senąją Turijos upės vagą kita kryptimi. Derlingas upės vagos dirvožemis davė pradžią gausiai medžių, krūmų ir gėlynų kolekcijai. Šiuose soduose yra 12 zonų, kuriose įrengti sporto, pramogų, vaikų žaidimų aikštelių ir kiti kompleksai. Sodų teritorijoje dažnai vyksta festivaliai, mugės, cirkai...

 

Milano centrinis parkas. Milanas, Italija

Šalia Sforcų pilies įrengtame parke yra ne tik medžiai, žolynai, gėlynai ir tvenkiniai, bet ir didžiulė triumfo arka ir daugiau kaip 100 metrų aukščio bokštas, įspūdingas tiltas. Parkas gražus visus metus, tačiau pavasarį ir vasarą jis kupinas gyvybės - jame nuolat vyksta įvairūs renginiai, muzikiniai pasirodymai.

 

Anglų sodas. Miunchenas, Vokietija

Anglų sodas, kaip ir sako pavadinimas, įrengtas anglišku stiliumi. Anglų sode patirsite pačių įvairiausių įspūdžių - čia galima pasivaikščioti, surengti pikniką, paplaukioti valtimi, pajodinėti, pažaisti kriketą ar futbolą ir net... čiuožti banglente Eisbacho upėje. Tai vienas didžiausių parkų Europoje, esantis miesto teritorijoje. Šis parkas garsėja ir 4 unikalaus stiliaus aludėmis, kuriose kasmet vyksta tranki „Oktoberfest“ alaus šventė.

 

Retiro parkas. Madridas, Ispanija

Iki pat XIX a. pabaigos šis parkas priklausė Ispanijos karališkajai šeimai, tačiau šiandien jame gali lankytis visi norintieji. Parke seniau buvo rūmai, tačiau jie sunaikinti per karą, iki šių dienų išliko tik du pastatai, juose įrengti muziejai. Parke yra dibtinis ežeras, daug fontanų, nuostabių medžių ir kitų augalų, įveistas įspūdingas rožynas. Jame stovi Puolusio angelo fontanas, įamžinantis iš dangaus krentantį Liuciferį. Manoma, kad tai vienintelė vieša skulptūra skirta šėtonui.

 

Vergilijaus parkas. Neapolis, Italija

Ant į Neapolio įlanką išsikišusios uolos įrengtas parkas žavi nuostabiais panoraminiais vaizdais bei nuo Tirėnų jūros sklindančia gaiva. Parke yra daug vaikų žaidimų aikštelių, nedidelių poilsio ir prekybos zonų, įrengtas amfiteatras, kuriame vasaros vakarais vyksta muzikiniai ir teatro pasirodymai.

 


Gairės:  kelionės,  miesto parkas,  parkai,  turizmas
 
Taip pat skaitykite
Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik...

Augalai namams suteikia jaukumo, o rūpestis jais padeda atsipalaiduoti. Galime užsiauginti ne tik puošiančių, kvepiančių, bet ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Danielius