Namai > Teisė > Advokatai paslaugas teiks...
 

Advokatai paslaugas teiks nemokamai


2017 04 29 | Autorius: Shutterstock nuotr.
 

Lietuvos advokatūra gyventojams ketina teikti nemokamas teisines paslaugas. Tam tikslui svarstoma įsteigti Nemokamų teisinių paslaugų centrą.

Šiam žingsniui Lietuvos advokatus paskatino pernai vykusios Advokatūros savaitės patirtis. Tos savaitės dienomis daugiau kaip 60 advokatų ir advokatų padėjėjų teikė nemokamą teisinę pagalbą įvairiuose Lietuvos vietovėse. Gyventojai buvo konsultuojami šeimos, darbo, paveldėjimo, nekilnojamojo turto, vartotojų teisių apsaugos klausimais, taip pat civilinės administracinės ir baudžiamosios teisės srityse. Gyventojai aktyviai naudojosi suteikta galimybe, kas parodė didelį tokių paslaugų poreikį.

Nemokamos teisinės gynybos poreikis buvo akcentuotas ir neseniai Vidaus reikalų ministerijoje vykusiame pasitarime. Pabrėžta, kad neatlygintinos advokatų pagalbos labai reikia itin jautriose prekybos žmonėmis bylose.

„Vertindami gyventojų poreikį ir tikrai sėkmingai Advokatūros savaitės metu įgyvendintą iniciatyvą, manome, kad nemokamos teisinės paslaugos galėtų būti teikiamos ne tik advokatūros savaitės proga, bet daug dažniau ir didesnėmis apimtimis,“ – teigia Lietuvos tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

Šiuo metu yra ruošiamasi savanoriškam neatlygintinam profesionalių teisinių paslaugų teikimui. „Advokatų taryba yra patvirtinusi advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikacijos kėlimo tvarkos pakeitimus, pagal kuriuos dalį kvalifikacijos kėlimo balų advokatai ir padėjėjai galės surinkti teikdami nemokamą arba taip vadinamą Pro bono teisinę pagalbą. Žinoma, yra ir iššūkių – šiuo metu intensyviai ieškome patalpų, kurios leistų šią veiklą vykdyti, nes advokatūros valdomos administracinės patalpos yra maksimaliai išnaudotos, o papildomos išlaidos patalpų nuomai būtų didelė finansinė našta“ – prof. dr. I. Vėgėlės.

Advokatūra kasmet jos valdomose patalpose surengia virš 60 pusės dienos trukmės kvalifikacijos kėlimo seminarų, apie 30 panašios trukmės egzaminų, jose nuolat vyksta Advokatų tarybos, Garbės teismo, Drausmės komiteto, civilinės ir civilinio proceso teisės, baudžiamosios ir baudžiamojo proceso teisės, valstybės garantuojamos teisinės pagalbos ir kitų komitetų posėdžiai, jose dirba advokatūros administracija.

Pro bono išvertus iš lotynų kalbos reiškia – viešajam gėriui. Paprastai šiuo terminu žymima situacija, kai teisinės paslaugos teikiamos neatlygintinai. Tokie atvejai galimi tuomet, kai kliento finansinė padėtis yra ypač sunki ir teisinių paslaugų teikimas įprasta tvarka jam būtų nepakeliama finansinė našta, iš esmės užkertanti kelią gauti veiksmingą teisinę pagalbą.

Skirtingai nei JAV, Vakarų Europoje nėra reguliuojama, kiek teisininkams derėtų skirti valandų pro bono veiklai. Tuo tarpu JAV, priklausomai nuo valstijos, etikos taisyklės numato teisininkams skirti iki 50 valandų per metus pro bono veiklai.


 
Taip pat skaitykite
Seime buvo priimtas Ligos ir motinystės įstatymo pakeitimas, kuris nuo 2018 m. sausio 1 d. sudarys geresnes sąlygas slaugyti sergančius vaikus....

Pastaruoju metu daug Lietuvos piliečių emigruoja į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis, ten įsikuria, dirba, susilaukia vaikų, kurie...

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kuria įvedama prievolė visas...

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui įstatymų pataisas, kurios padės užtikrinti rizikos šeimose augančių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Mano didžiausia meilė Akvilė