Namai > Gėlės > Gydomosios žolelės...
 

Gydomosios žolelės arbatoms: ką ir kodėl auginti?


2017 06 04 | Autorius: Mama.lt, Shutterstock nuotr.
 

Augalai namams suteikia jaukumo, o rūpestis jais padeda atsipalaiduoti. Galime užsiauginti ne tik puošiančių, kvepiančių, bet ir sveikatai labai naudingų žolelių.

Levandos

Nuostabiai kvepianti levandų arbata ramina, truputį migdo, slopina galvos skausmą ir palengvina įtampą.
Levandos puikiai auga saulėtoje, šiltoje vietoje, jas reikia saikingai laistyti.

 

Verbena

Verbenos lapeliai naudojami gaiviai, citrinų poskonio turinčiai arbatai virti. Ši arbata gerina virškinimą, slopina sąnarių skausmus, naudinga sergant astma.
Verbena auga tik esant didelei šilumai, jai reikia daug šviesos, gan didelės drėgmės.

 

Mėta

Mėta - populiari ir daugelio mėgstama žolelė. Mėtų arbata ar vanduo su mėtų lapeliais atgaivina, tonizuoja, gerina virškinimą, apetitą. Ši arbata ramina skrandžio spazmus apsinuodijus, slopina pykinimą.
Mėta nėra reiklus augalas, tačiau ji geriausiai jaučiasi esant daliniam pavėsiui, didelei dirvos drėgmei.

 

Čiobreliai

Čiobrelių arbata padeda nuo dviejų negalavimų - apsinuodijus ir peršalus.
Čiobreliai veši net ir esant prastoms sąlygoms, jų nereikia perdėm dažnai laistyti, tačiau pageidaujama juos sodinti saulėtoje vietoje, tačiau ši žolelė pakęs ir dalinį pavėsį.

 

Ramunėlės

Ramunėlių arbatos puodeliu turėtų pasibaigti visų stresą patiriančių žmonių diena. Ši arbata ramina nervus, padeda užmigti ir giliau miegoti, ji taip pat gerina virškinimą, padeda apsinuodijus.
Ramunėlėms reikia daug saulės, jas būtina kasdien laistyti. Jos labiausiai mėgsta šiek tiek smėlingą dirvą.

 

Kalendra

Kalendra įprastai gardinami rytietiški patiekalai, tačiau ši žolelė tinka ir arbatai. Užplikytą ir kiek atvėsusią kalendros arbatą reikėtų pagardinti medumi. Ši arbata efektyviai gerina virškinimą, padeda užkietėjus viduriams.
Kalendra - nelepus augalas, galintis vešėti tiek saulėkaitoje, tiek ir daliniame pavėsyje.

 

Rozmarinas

Kvapnaus ir kiek aitroko rozmarino arbata gerina virškinimą, šalina iš organizmo pavojingus toksinus.
Rozmarinas geriausiai auga karštyje, saulėkaitoje, jį laistyti reikia saikingai.

 

Šalavijas

Šalavijas pasižymi antibakterinėmis ir antivirusinėmis savybėmis. Jo arbatą galima gerti arba ja skalauti gerklę peršalus, burnoje atsivėrus žaizdelėms. Šalavijo arbata taip pat ramina, švelniai migdo.
Šalavijas sparčiai auga saulėtoje vietoje, jį reikia reguliariai laistyti.

 

Bazilikas

Retas itališkas patiekalas apsieina be kvapnaus baziliko. Iš šios žolelės galima išvirti skanią, gaivinančią arbatą. Ši arbata normalizuoja cukraus kiekį kraujyje, tonizuoja, gerina burnos kvapą. Į arbatą įmaišius imbiero ir medaus ji tiks peršalus, kamuojant gerklės skausmui.
Bazilikas geriausiai jaučiasi šilumoje, saulės atokaitoje, jį reikia dažnai laistyti.

 

Citrinžolė

Citrinžolė, kaip ir sufleruoja pavadinimas, kvepia kaip citrina. Iš jos gali virti gaivinančią arbatą, augalą naudoti kitų patiekalų gardinimui. Citrinžolė taip pat pripildo kambarį malonaus aromato, atbaido kenkėjus.
Citrinžolė mėgsta šilumą, saulę, dažną laistymą.
 


 
Taip pat skaitykite
Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik...

Keliaudami po Europos miestus stengiamės apžiūrėti įspūdingą architektūrą, lankomės muziejuose ar meno galerijose, ragaujame gardžius...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Hermina