Vaikai > Laisvalaikis > Knygą vaikams pristatę...
 

Knygą vaikams pristatę dvyniai linki nugriauti visas savo gyvenimo tvoras


2017 07 05 | Autorius: Mama.lt
 

Gegužės viduryje Lietuvos knygynuose pasirodžiusią naują knygą vaikams „Didžiosios tvoros paslaptis“ pristatęs kūrybinis dvynių, sesers ir brolio, duetas skaitytojams linki nugriauti visas savo gyvenimo tvoras. Kerinčio grožio istoriją apie smalsų devynmetį, kuriam ramybės neduoda jo gatvėje stūksanti milžiniška tvora parašiusi Indrė Pavilonytė ir ją iliustravęs Martynas Pavilonis tikisi, kad „Didžiosios tvoros paslaptis“ įkvėps ir mažus, ir didelius skaitytojus.

„Ta milžiniška tvora knygoje, kurios anapus slypi paslaptis, simbolizuoja kartais ir mažą, ir didelį žmogų sukaustančią nežinios baimę. Tų tvorų – baimių, mūsų gyvenime yra labai daug. Bet visada galime rinktis – arba gyventi nežinioje ir nerime, kas gi slypi už tos tvoros, arba bandyti ją nugriauti ir pažinti už jos slypintį pasaulį,“ – pasakoja Indrė Pavilonytė.

Knygoje skaitytojai drauge su istorijos herojais leisis į nepamirštamą nuotykį, kurį lydės pažintis su gražiausiomis visų metų laikų akimirkomis. „Gamtos pažinimo motyvas šioje knygoje taip pat labai svarbus. Norisi, kad vaikai pamiltų pasaulį tokį, koks jis yra – su visomis jo spalvomis. Juk patirti visus metų laikus ir kartais drebėti iš šalčio, kartais ieškoti atokaitos nuo karštų saulės spindulių, kartais įbristi į pavasarinę balą ar apsirazgyti rudens voratinkliais yra nuostabu. Nereikia laukti geresnio oro, geresnės dienos – gražiausia yra šiandiena. Ši istorija leis suprasti, jog pažinti naujus dalykus, žmones ir kultūras yra visai ne baisu, o be galo įdomu ir smagu,“ – pasakoja knygos autoriai.

I. Pavilonytė teigia, kad nors „Didžiosios tvoros paslaptis“ nėra autobiografinė istorija, joje gausu asmeniškų detalių: nuo herojų vardų iki senelio Jono palėpėje kadaise augintų balandžių. Bet dar asmeniškiau yra tai, kad pirmosios Indrės knygos puslapius savo iliustracijomis papuošė ne svetimas menininkas, o jos brolis dvynys, grafikos dizaineris ir iliustruotojas Martynas Pavilonis.


Knygos „Didžiosios tvoros paslaptis“ autoriai dvyniai Martynas ir Indrė Pavilioniai

„Mano penkiomis minutėmis vyresnis brolis dvynys Martynas, kaip ir aš, nuo vaikystės turėjo didžiulę aistrą. Aš rašyti, o jis piešti. Būtent jo piešiniai ir puošdavo mano pirmąsias pasakas, kurias pati sau pradėjau kuri aštuonerių. Metai bėgo, mes augome, bet taip ir neišaugome savo svajonių. Priešingai, jos užaugo drauge su mumis, todėl ir dabar darome tai, ką labiausiai mėgome vaikystėje – aš rašau, o jis piešia. Tik dabar tai jau nebe hobis, o mūsų kasdieninis, mylimas darbas. Turbūt nereikia nė sakyti, kad kito iliustratoriaus savo knygai nebūčiau galėjusi nė įsivaizduoti. Ir kaip galėčiau – Martynas yra vienas įdomiausių šiuolaikinių iliustruotojų“, – tikina I. Pavilonytė.

Knygoje vaikams „Didžiosios tvoros paslaptis“ pasakojama apie Girios Slėnio miestelį, kuris yra keisčiausias miestelis pasaulyje. Jame tėra keturios gatvės – Pavasario, Vasaros, Rudens ir Žiemos, bet visas jas skiria milžiniška tvora. Ji yra tokia ilga ir aukšta, kad jos negalima nei apeiti, nei perlipti, ir niekas jau daugelį metų negali prisiminti nei kada, nei kodėl ji išdygo ir – svarbiausia... kas slypi anapus jos. Būtent šis klausimas jau labai ilgai ramybės neduoda devynmečiui Martynui, bet vieną dieną viskas pasikeis. Nežinia iš kur pakilęs didžiulis vėjas nuvilnys per visą Vasaros

gatvę ir netyčia išklibinęs kelias lentas tvoroje atvers kelią į kitą pusę. Nors ir drebėdamas iš jaudulio, Martynas ryšis šniurkštelėti per tvoros plyšį ir anapus jos ras tai, ko nebūtų susapnavęs net drąsiausiuose savo sapnuose. Nuotykiai prasideda!

Knygą vaikams „Didžiosios tvoros paslaptis“ išleido leidykla „Alma Littera“. Ją galima rasti visuose Lietuvos miestų ir interneto knygynuose.

Daugiau informacijos: www.didziosiostvorospaslaptis.lt
 


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
arniukas