Vaikai > Ugdymas > Kūrybiški žaislai –...
 

Kūrybiški žaislai – geriausia dovana kiekvienam vaikui


2017 08 10 | Autorius: Shutterstock nuotr.
 

Tuomet, kai reikia nupirkti dovaną mažiausiam šeimos nariui, dažniausiai pasirenkami įvairūs vaikiški žaislai, tačiau jų įvairovė ir gausus pasirinkimas ne vieną priverčia pagalvoti, kuris iš jų vaikams būtų ne tik įdomus, bet ir naudingas. Tokiais atvejais verta pagalvoti apie kūrybiškumą skatinančius lavinamuosius žaidimus, kurie leis smagiai praleisti laiką, o tuo pačiu išmokys ir naujų dalykų. Kokie tai žaidimai ir kodėl juos verta rinktis?

Kūrybiškas mąstymas praverčia ne tik tuomet, kai kalbame apie meną – šis įgūdis naudingas visose gyvenimo situacijose, kuomet greitai reikia sugalvoti nestandartinius sprendimus ar kitaip išsisukti iš esamos padėties. Išsiugdyti šią savybę nėra lengva, tačiau jeigu pradėsime nuo mažų dienų, vaikučiams ateityje bus kur kas lengviau į viską žvelgti nestandartiškai ir tokiu būdu gyvenime pasiekti kur kas daugiau.

Tuomet gali praversti tokie žaidimai kaip plastilinas ar spalvinimo, tapybos rinkiniai – jie paskatins vaikus mąstyti kūrybiškai, leis sukurti kažką naujo, unikalaus ar tiesiog pasirinkti netradicines spalvas kasdieniams daiktams. Mėlyna saulė, žalia jūra – tai tik keletas galimų variantų, kurie Jus privers nusišypsoti, o mažyliams suteiks daug smagių emocijų. Vis labiau populiarėja ir kinetinis smėlis, kuris tėvelių mėgstamas dėl to, jog nelimpa prie rankų ir nebyra, tad namai išlieka švarūs, tačiau lipdymo darbai dėl to nepraranda savo žavesio.

Naudodami kūrybiškus žaislus, vaikai taip pat gali atskleisti savo stipriąsias puses ir talentus – galbūt vienam mažyliui puikiai seksis spalvinti ar tapyti, tuo tarpu kitus nudžiugins galimybė sukurti ką nors savito bei išskirtinio. Atkreipus dėmesį į mažųjų pomėgius, ateityje tėvai kur kas lengviau galės parinkti tinkamus būrelius ar kitus užsiėmimus šiems įgūdžiams lavinti. Pastebėti jaunųjų atžalų polinkius tikrai nesudėtinga – net ir tuomet, kai naudojamas konstruktorius, iš karto galima matyti, ar vaikučiui įdomesnis statymo procesas ar tolimesni fantazijos reikalaujantys žaidimai su jau stovinčiais statiniais. Dažnai pomėgiai siejasi ir su lytimi, todėl žaislai berniukams skiriasi nuo žaislų mergaitėms.

Pažvelgti į pasaulį plačiau padės ir tokie žaislai, kurių kūrėjai taip pat nestokojo fantazijos juos gamindami. Laikrodis, kurį pakrauti galima naudojantis bulve, vaikams skirti mokslo ir atradimo rinkiniai paskatins mažuosius dar labiau domėtis juos supančiu pasauliu ir leis išvengti stereotipinio mąstymo, tad tokia dovana visuomet bus vertinga ir laukiama. Daugelis iš šiuolaikinių kūrybinių žaislų patraukia ir tėvelių dėmesį, tad leistis į atradimų pasaulį bus galima visiems drauge – tuomet bus lavinamas ne tik kūrybiškumas, bet ir stiprinamas šeimos ryšys.

Žaislus vaikams gera kaina internetu įsigysite elektroninėje pigu.lt parduotuvėje.
 


 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Kamile