Namai > Buitis > Kaip greitai pratampyti...
 

Kaip greitai pratampyti naujus batus?


2017 09 29 | Autorius: Mama.lt, Shutterstock nuotr.
 

Ieškodami naujų batų juos, žinoma, būtinai pasimatuojame, tačiau pirmą kartą pasipuošę nauju pirkiniu susiduriame su dažna problema - naujas apavas spaudžia ir trina! Ką daryti? Gerokai per ankštus batus teks grąžinti, tačiau nedidelį diskomfortą pašalinsite batus pratampę. Dalinamės naudingais patarimais, kaip tai padaryti greičiau!

1. Spiritas. Vatos gabaliuką sudrėkinkite spirite (arba stipriame, baltame alkoholiniame gėrime, pavyzdžiui, degtinėje, džine) ir ištepkite batelių vidų. Batus apsiaukite ir juos avėkite 2 valandas, pasistenkite šiek tiek pavaikščioti. Jeigu bateliai tebespaudžia, procedūrą pakartokite.

2. Kojinės ir plaukų džiovintuvas. Užsimaukite storesnes (tačiau ne vilnones, labiau tiktų tiesiog storesnės medvilninės) kojines, apsiaukite batus ir į juos plaukų džiovintuvu pūskite šiltą orą apie 15 min., stenkitės ilgėliau pašildyti labiausiai spaudžiančias vietas.

3. Parafinas. Batų vidų ištepkite parafinu (balta žvake) ir palikite pernakt. Ryte nuvalykite parafino likučius. Batai nebetrins ir spaus mažiau.

4. Drėgni laikraščiai. Laikraščius sudrėkinkite ir jų standžiai prigrūskite į batus. Laikraščiams džiūvant batai prasitemps. Svarbu, kad jie džiūtų palaipsniui, kambario temperatūroje, ne per karštoje vietoje.

5. Ledas. Į sandariai užsisegančius maišelius pripilkite vandens (tiek, kad ketvirtadalis maišelio būtų užpildytas), maišelius su vandeniu įkiškite į batus. Batus su maišeliais įdėkite į šaldiklį (žiemą galima tiesiog palikti lauke ar balkone), šaldamas vanduo plečiasi, tad prasitampys ir batai.


 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Domantas