Namai > Skaitiniai > Plėšikas Hocenplocas –...
 

Plėšikas Hocenplocas – knyga, su kuria auga jau trečia karta


2017 10 02 | Autorius: Vaiva Rutkauskaitė
 

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo – turėdavo nepaaiškinamą trauką. Su viena tokių įtraukiančių ir nebepaleidžiančių knygų užaugusi pirmoji karta jau tikriausiai augina ir savo anūkus. Tai Otfrydo Proislerio (Otfried Preußler) „Plėšikas Hocenplocas“. Vaikų ir paauglių literatūros leidykla „Nieko rimto“ iš naujo išleidžia šį klasikinį kūrinį su orginialiomis iliustracijomis, tačiau pirmą kartą Lietuvoje – spalvotai. Ar gali ši knyga būti aktuali ir šiandienos vaikui?

O. Proislerio herojai yra išradingi padaužos, linksmi ir geraširdžiai. Juk tokie buvo ir yra vaikai. Jie smalsūs, linkę į nuotykius ir nori patirti kuo daugiau. Knygoje „Plėšikas Hocenplocas“ O. Proisleris savo pasakojimą kuria neatitrūkdamas nuo realaus gyvenimo. Juk pasaulyje tikrai yra močiutė, kuriai anūkas yra padovanojęs kavos malūnėlį. Yra du draugai, kurie labai mėgsta slyvų pyragą su plakta grietinėle. Pasaulyje yra ir plėšikų. Galbūt ir burtininkų? Arba bent jau norinčių jais būti. Gyvena visi veikėjai ten, kur jiems ir pridera gyventi – močiutė su anūku mieste, burtininkas – pilyje, o plėšikas – lindynėje.

Nors knygoje „Plėšikas Hocenplocas“ veikėjai ir geba pasinaudoti burtais, bet dažnai jiems reikia pagalbos. Jie jautrūs ir pažeidžiami, todėl su knygos veikėjais galima lengvai susitapatinti, kiekviename rasti kažką artimo sau. Juk tiek jiems, tiek mums dažnai reikia pagalbos ir rūpesčio. Neretas pakliūna į netikėtas, sudėtingas situacijas, iš kurių savo sumanumo (ir truputį sėkmės) dėka tenka išsivaduoti. Visi knygos „Plėšikas Hocenplocas“ veikėjai labai ryškūs, tad pamilti juos tikrai nėra sunku, netgi ir plėšiką!

O. Proisleris stengiasi skaitytojams parodyti, kad kitiems reikia padėti, reikia mokytis skleisti gėrį, o optimizmas ir gyvenimo džiaugsmas yra užkrečiami. O. Proislerio kūrybą vertina ir vaikai, ir vyresni skaitytojai, ir literatūros kritikai. Rašytojas buvo net du kartus apdovanotas aukščiausiu nacionaliniu Vokietijos vaikų literatūros apdovanojimu ir tituluojamas vienu linksmiausių vaikų knygų rašytojų.

Knyga „Plėšikas Hocenplocas“ yra tapusi vaikų literatūros klasika, o ar gali klasika tapęs kūrinys atgimti naujai šiuolaikiniame pasaulyje? Leidykla „Nieko rimto“ knygą „Plėšikas Hocenplocas“ pirmą kartą Lietuvoje išleido su spalvotomis originalaus vokiečių dailininko F. J. Tripo (F. J. Tripp) iliustracijomis, tad neskaičiusiems apie Kaspariuko ir Zepuko nuotykius tai puiki proga knygą atrasti, o skaičiusiems – pamilti iš naujo. Juk dabar seneliai gali šią knygą skaityti savo anūkams ir kartu pasakoti, kaip patys būdami maži ją skaitė. Gal kartu jie atras naujų detalių?
 


 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Gyvendami Lietuvoje galime mėgautis žaliais miškais, gėlėmis pasidabinusiomis pievomis, gintarais nusėta jūros pakrante, žuvingais...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Domantas