Sveikata > Šeimos sveikata > 5 jogos pozos...
 

5 jogos pozos atsipalaidavimui (foto)


2018 06 27 | Autorius: Mama.lt, Shutterstock nuotr.
 

Joga - indų mokymas, stiprinantis kūną bei raminantis mintis. Siūlome išmokti 5 paprastas jogos pozas, kurios labai greitai ir efektyviai padeda atsipalaiduoti, tarsi ištrina stresą bei dienos vargus, padeda sutelkti dėmesį, gerina miegą. Jas vertėtų atlikti vakarais arba kaskart, kai juntate, kad gyvenimas tarsi slysta iš rankų.

 

Supta Baddha Konasana

Atlikdami šią pozą atsigulkite ant kilimėlio ar minkšto pledo, rankas laisvai padėkite prie šonų arba ištieskite virš galvos, kojas sulenkite, pėdas suglauskite ir leiskite keliams laisvai nusvirti į šalis, užsimerkite, giliai kvėpuokite. Jeigu jums nepatogu, po galva ir liemeniu pasidėkite po susuktą rankšluostį.

Ši poza palengvina nugaros skausmus ir įtampą, normalizuoja kraujo spaudimą, sumažina įtampą ir gerina miegą.

 

Viparita Karani

Puikiai pažįstamą „Žvakę“ atlikti geba ne kiekvienas, tačiau šią pozą galima palengvinti nuo žemės nekeliant dubens arba kojas atrėmus į sieną. Atpalaiduojantis pozos poveikis bus dar didesnis, jeigu po klubais pasikišite keliskart sulenktą pledą.

Ši poza taip pat palengvina nugaros skausmus, pagerina kraujo ir limfos tekėjimą kojų ir dubens srityje. Ji labai naudinga moterims, kurios kenčia menstruacijų skausmus, jeigu joms tinsta kojos, skauda kelius.

 

Balasana

Parieskite kojas po savimi, atsipalaiduokite, galvą padėkite ant kilimėlio, rankas laisvai ištieskite į priekį. Ramiai ir giliai kvėpuokite, atsipalaiduokite.

„Vaiko“ poza paprastai atliekama po varginančios treniruotės ar sunkios darbo dienos. Ji palengvina kvėpavimą, ramina, o taip pat švelniai „pratempia“ nugarą, šlaunis, pečius.

 

Uttanasana

Atsistokite ir susilenkite perpus, rankomis lieskite žemę (jeigu pasiekiate), rankas taip pat galite sulenkti ir suimti už alkūnių (tuomet „atlaisvinsite“ pečius). Giliai ir ramiai kvėpuokite. Jeigu stovint pozą atlikti sunku, atsipalaiduokite ir susilenkite sėdėdami.

Ši poza sumažina nerimą, ramina mintis. Ji taip pat stimuliuoja virškinimo sistemą, padeda kamuojant menstruacijų skausmui ir nemaloniems menopauzės simptomams.

 

Savasana

Makabriškai pavadinta „Lavono“ poza, atrodytų, yra labai lengva, tereikia tik ramiai pagulėti, tačiau daugeliui pavargusių, streso kamuojamų žmonių sunku susitelkti, nuvyti blogas mintis. Pradėdami pozą atsigulkite ir įtempkite pėdas, sugniaužkite kumščius, pabūkite įsitempę ir atsipalaiduokite. Vėliau įtempkite ne tik pėdas, kumščius, bet ir sėdmenis, pečius (suglauskite mentes), vėl atsipalaiduokite. Galiausiai įtempkite visą kūną - kiekvieną raumenėlį, susiraukite, stipriai užsimerkite. Vėl atsipalaiduokite, būsite gerokai ramesni, giliai kvėpuokite ir dar truputį ramiai pagulėkite.

Šis pratimas padeda susitelkti, juo tinka pabaigti treniruotę ar sunkią darbo dieną. Šį pratimą galite atlikti lovoje, prieš miegą arba jeigu pabudote naktį, kamuoja nemiga, tuomet užmigti bus lengviau, miegas bus ramesnis ir gilesnis.
 


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Dominykas