Vaikai > Vaiko priežiūra > Kaip išmokyti vaiką...
 

Kaip išmokyti vaiką savarankiškai apsirengti?


2017 11 05 | Autorius: Mama.lt, Shutterstock nuotr.
 

Pabandykite įsivaizduoti, koks vargas sušalus negalėti apsirengti megztuko, susipainioti tarp rankovių ir sagučių, o jeigu dar mamos nėra šalia, jeigu tai įvyksta darželyje, kuomet auklėtoja nespėja greitai apibėgti visų megztiniuose įstrigusių... Ir kaip gera jaukiai ir be jokių ašarų įsisukti į šiltą drabužį, tuomet toks suaugęs berniukas ar mergaitė net ir nosytę truputį užriesti gali.

Gebėjimas apsirengti labai svarbus žingsnis į suaugusiųjų pasaulį, suteikiantis vaikui pasitikėjimo savimi ir savarankiškumo. Mums tai nepastebima kasdienybės dalis, o vaikui - įgūdis, kurį reikia lavinti. Dalinamės 7 naudingais patarimais, padėsiančiais išmokyti vaiką greičiau apsirengti savarankiškai.

1. Drabužėlius laikykite pasiekiamoje vietoje. Krūvelę drabužių sudėkite vaikui lengvai pasiekiamoje vietoje ir paskatinkite jį praktikuotis. Vieniems vaikams persirengimas yra maloni pramoga, kitų drabužiai visai nedomina, tačiau juos taip pat švelniai paskatinkite, priminkite, kad tai įdomi veikla. Kartais puikiai suveikia nedidelės gudrybės - drabužėlių sudėjimas į seniau uždraustą komodos stalčių ar tėvelių spintą.
Tiesa, vertėtų parinkti prastesnius drabužėlius, be lengvai nuplyštančių ir užsikabinančių detalių. Besirengdamas ar tiesiog apžiūrinėdamas ir žaisdamas su drabužėliais vaikas gali juos sugadinti, ištepti, tad jų neturėtų būti gaila.

2. Leiskite bandyti. Vaikai nori užaugti ir stengiasi atlikti visus suaugusiems būdingus veiksmus, tad daugelis mažylių anksti pradeda stengtis apsirengti patys. Tėvams reikia pasisemti kantrybės ir leisti vaikučiui bandyti pačiam, padėti jam tik truputį, o kartais suteikti visišką laisvę ir tik vėliau išvaduoti iš susipynusių kelnių.
Vaikui išreiškus norą rengtis savarankiškai pasistenkite parinkti „nesudėtingus“ drabužius - megztinius su didelėmis sagomis, platesnius ar berankovius marškinėlius, šortukus ir pan.

3. Duokite savo drabužių. Labai dažnai vaikams įdomesni mamos ar tėčio, o ne jų pačių drabužiai. Nedrauskite šių „stiliaus eksperimentų“. Suaugusiųjų drabužiai platesni, tad juos apsirengti gerokai lengviau. Vaikui bus paprasčiau suvokti „techniką“, kaip kojytės įlenda į atskiras kelnių klešnes, rankutės - į rankoves.
Žinoma, vaikas turi aiškiai suprasti, kad visų tėvelių drabužių negalima imti vos užsigeidus. Atidėkite senesnių, prastesnių drabužių krūvelę ir leiskite vaikui su jais žaisti.

4. Sugalvokite apsirengimo žaidimų. Vaikas mokosi žaisdamas, tad apsirengimą taip pat galima paversti smagiu žaidimu. Pavyzdžiui, sugalvokite, kad kelnių klešnės yra tuneliai į kuriuos turi įvažiuoti kojytės - traukinukai, o pro megztinio apykaklę lendanti galva, lyg vėžliukas lendantis iš savo kiauto ar lapė iškišanti snukutį iš olos.
Tegul apsirengimą lydi trumpos pasakaitės, dainelės, įvairūs garsai. Vaikui bus smagiau, o ir motyvacija stengtis iškart padidės!
Beje, šiuos žaidimus galima taikyti ir mažesniems ar „ožiukų užpultiems“ vaikams, tiems, kurie nenori nei patys rengtis, nei būti rengiami tėvelių.

5. Lavinkite smulkiąją motoriką. Visas apsirengimo procesas yra puiki mankštelė, kurios teisingam atlikimui reikalingi geri smulkiosios motorikos įgūdžiai.
Smulkiąją motoriką puikiai lavina įvairios pirštukų užduotys. Pasiūlykite vaikui perdėti kamuoliukus iš vieno indelio į kitą, minkyti plastiliną, dėlioti kaladėles, laikyti flomasterį, juo braukyti linijas.

6. Pasakokite vaikui apie apsirengimą. Jeigu vaikas dar neturi pakankamai gabumų ir nėra pakankamai stiprus, kad apsirengtų pats, renkite jį, tačiau kartu ir pasakokite, ką dabar darote.
Garsiai įvardinkite visą procesą - kaip imate kelnes, nustatote, kur jų priekis, o kur užpakalis (šaunu, jeigu jis akivaizdžiai skiriasi, pavyzdžiui, jeigu priekio spalva kitokia ar yra prisiūta aplikacija), kaip ištiesinate klešnes ir kišate iš pradžių vieną, o tada kitą kojytę, kelnes traukiate viršun ir t.t.

7. Girkite savarankišką vaiką. Vaikams labai svarbus tėvų įvertinimas ir geras žodis, tad nepamirškite pagirti net ir „akivaizdžių“ dalykų, juk vaikui jie - didžiulis pasiekimas!
Pasidžiaukite savarankiškai apsirengusiu vaiku, o begirdami nepastebimai apykaklę pataisykite ar nelygiai susegtas sagas persekite. Įvertinkite, kad vaikas šauniai apsivilko marškinėlius, su kelnytėmis gal prasčiau pasisekė, bet nieko tokio, greitai įveiksime ir jas bei galėsime skubėti užsiimti svarbiais darbais savarankiškai pasipuošę!


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Enrika