Namai > Augintiniai > Gyvūnų terapija: koks...
 

Gyvūnų terapija: koks gyvūnas tinka jums?


2017 11 12 | Autorius: Sveikata.lt, Shutterstock nuotr.
 

Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį skausmą!

Vakaruose labai paplitusi gyvūnų terapija (gydymas gyvūnais). Šio metodo gerbėjai veda į ligonines ir senelių namus skirtingus gyvūnijos pasaulio atstovus – nuo šunų iki... skunkų ir gyvačių. Manoma, kad kiekvienas gyvūnas turi savo „specializaciją“.

Pavyzdžiui, graužikai ir vėžliukai rekomenduotini sergantiesiems demencija, nes atgaivina tolimus prisiminimus: kas iš mūsų vaikystėje neturėjo jūrų kiaulytės, vėžliuko ar žiurkėno? Gyvatės, gyvūnų terapeutų teigimu, puikiai tinka masažui (šioms procedūroms naudojamos tik nenuodingos gyvatės), padeda atsikratyti raumenų įtampos, migrenos, streso. Žinoma, masažai bus naudingi tik tuo atveju, jeigu nebijote šių gyvių.

Šunys: nuo baimės ir nepasitikėjimo savimi

Šuo, kaip tikriausiai ne kartą girdėjote, geriausias žmogaus draugas. Tai – puikus psichoterapeutas, kuris gali jums padėti, jeigu patiriate stresą, taip pat nuo depresijos, neurozės. Šunų terapija pradėta taikyti dar 1796 metais, Jorkšyro grafystės psichiatrinėje ligoninėje. Gydytojai pastebėjo, kad pabendravę su draugiškais keturkojais, pacientai buvo ramesni ir jautėsi geriau. Antroje XX amžiaus pusėje amerikiečių psichiatras Borisas Levinsonas pastebėjo, kad seanse dalyvaujantis šuo padeda įgyti klientų pasitikėjimą, užmegzti su jais ryšį, ir ėmė keturkojų draugija naudotis reguliariai.

Mūsų dienomis šunų terapija rekomenduotina tiems, kam sunku užmegzti su kitais kontaktą (autistams, sergantiems Dauno sindromu, cerebriniu paralyžiumi), taip pat jaučiantiems nerimą ir nepasitikėjimą savimi. Dar vienas privalumas – didesnė ištvermė ir stipresnis imunitetas: šunų šeimininkams tenka daug vaikščioti pėsčiomis bet kokiu oru.

Katės: nuo infarkto ir insulto

Katė – savarankiškas ir nepriklausomas gyvūnas. Jeigu šeimininkas nusiteikęs pažaisti – pažais (jeigu ir pati nusiteikusi žaisti), jeigu ne – ji neįkyrės. Vien buvimas šalia katės žmogui yra labai naudingas: įrodyta, kad kačių šeimininkams insulto ir infarkto rizika 20% mažesnė, negu tiems, kas katės nelaiko. Ir tai... dėl katės murkimo. Tyrimai rodo, kad kačių murkimas stimuliuoja laimės hormono serotonino sintezę. Kuo dažniau jūsų pūkuotukė džiugins jus savo simfonijomis, tuo ramesni jausitės ir tuo geriau būsite nusiteikę.

O dar katės turi vieną įdomią savybę – jos sugeria į save visą negatyvią energiją. Būtent jos anksčiau lydėdavo imperatorius ir žynius, nes tikėta, kad jos atbaido piktąsias dvasias. Mūsų dienomis anapusiniu pasauliu mažai kas tiki, tačiau kad katės gydo, yra įrodyta. Kai katė atsigula šeimininku ant skaudamos vietos, jam palengvėja.

Žuvytės: nuo streso ir nerimo

Plimuto ir Eksterio universitetų (Didžioji Britanija) mokslininkai aiškinosi, kaip žuvytės veikia tuos, kas namie turi akvariumą. Paaiškėjo, kad jei stebėsite akvariumo gyventojus 15 minučių, sumažės jūsų kraujospūdis, sulėtės pulsas, jūs atsipalaiduosite ir nusiraminsite. Nors žuvyčių negalima paglostyti, kaip, pavyzdžiui, šuns ar katės, tačiau jos kelia daug mažiau rūpesčių. Be to, akvariumas drėkina patalpų orą, o tai šildymo sezono metu yra ypač naudinga.

Paukščiai: nuo apatijos ir melancholijos

Ne mažiau naudinga namuose laikyti ir vieną kitą sparnuotį. Manoma, kad plunksnuočiai savo čiulbėjimu suaktyvina smegenis, stimuliuoja kūrybiškumą, užkerta kelią apatijai ir melancholijai. Todėl jei norite jaustis laimingi, paukščiai – geriausias pasirinkimas. Džiugios kanarėlių trelės ar smagus papūgų čiauškėjimas bematant išsklaidys blogą nuotaiką.

Žirgai: norintiems pajusti gyvenimo džiaugsmą

Ši terapija, kitaip dar vadinama hipoterapija, paprastai rekomenduojama žmonėms, turintiems judėjimo sutrikimų. Ji taikoma ir sergant išsėtine skleroze, po insulto, galvos ir nugaros smegenų traumų, įvairaus laipsnio galūnių paralyžiaus. Tokie ligoniai sėdėdami balne (nors ir prilaikomi) ne tik pajunta gyvenimo džiaugsmą, bet jojimas mažina ir raumenų skausmą, gerina judesių koor­dinaciją bei pusiausvyrą, orientaciją, kraujotaką, virškinimą. Ritmingi judesiai koordinuoja nervų ir raumenų sistemos darbą. Sėdėjimas balne gerina kūno ir galvos padėtį.

Jodinėjimas puikiai tinka ir tiesiog nuovargiui po sunkios darbo dienos įveikti. Jei neturite jokių sveikatos problemų, hipoterapiją vis tiek verta išmėginti – tai puikus būdas išmokti suvaldyti emocijas.

Būkite sveiki!
 


 
Taip pat skaitykite
Šunelio pasirinkimas - atsakingas procesas, ypač, jeigu tai pirmasis jūsų augintinis arba šeimoje auga vaikai. Kiekvienas tinkamai...

Pulmonologai sako, kad kai kalbame apie pasyvų rūkymą – kvėpavimą tabako dūmais užterštu oru – labiausiai pažeidžiamos...

Kol sporto klubai sudarinėja gardžias dietas šeimininkams, Lietuvos šunų mylėtojai nusitaikė į naują, bene tobulą meniu jų...

Katinėliai jau seniai siaučia internete - žmonės dalinasi mielomis nuotraukomis ir nusijuokti priverčiančiais vaizdeliais, o įdomios...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Hermina