Namai > Buitis > Roboto siurblio...
 

Roboto siurblio „Electrolux Pure i9“ apžvalga: ką gali naujausias švedų kūrinys?


2018 04 26 | Autorius: Gamintojo nuotr.
 

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik egzotiško žaislo arba geriausiu atveju pameistrio vaidmuo. Galbūt švedų kompanijos sukurtas „Pure i9“ įrodys, kad dulkių siurblys robotas gali namus tvarkyti solo?

Prieš pradedant apžvelgti įrenginį, reikėtų paaiškinti, kad robotų siurblys nelygu robotui siurbliui. Kaip būna ekonominės klasės automobilių ir prabangių automobilių, taip skiriasi ir robotiniai siurbliai, nors jie ir turi vieną bendrą pavadinimą. „Pure i9“ gamintojas, švedų milžinas „Electrolux“ (beje, pagaminęs ir pirmąjį robotą siurblį), savo gaminį įvardina būtent kaip premium produktą, kuriame inžinieriai sujungė iki šiol nenaudotus techninius sprendimus. Aiškinamės, kodėl švedai taip aukština savo naujausią kūrinį ir ar pelnytai?

 

Primena žaidimų konsolę

Išpakavus „Electrolux Pure i9“, pirmiausiai į galvą ateina asociacija su „Žvaigždžių karų“ kino filmuose „Mirties žvaigždėje“ matytu juodu kvadratiniu droidu, kuris lydėdavo šturmuotojų rikiuotes. Matinis korpusas, pagamintas iš tvirto plastiko bei trikampė forma robotui priduoda elegancijos, todėl namuose jo nereikės slėpti į sandėliuką – dizainu jis neišsiskiria nuo žaidimų konsolės ar žemų dažnių garsiakalbio.

Tikra atgaiva nuo jau nusibosti spėjusių juodos „angliuko“ tabletės formos robotinių dulkių siurblių. Beje, kai kurie „Pure i9“ išvaizdos elementai – tai nedidelė užuomina į 1996 aisiais sukurtą pirmą komercinį dulkių siurblį robotą „Trilobite“, kurį sukūrė taip pat „Electrolux“.

Pirmą kartą parengti robotą tvarkymui – juokų darbas. Be pačio „Pure i9“ dėžutėje rasime įkrovimo stotelę, kurioje daugumą laiko ilsėsis mūsų pagalbininkas. Stotelę reikėtų statyti erdvesnėje namų vietoje – iš šonų turėtų būti bent po pusmetrį, o iš priekio bent pusantro metro tuščios vietos. Kitaip bandydamas įvažiuoti poilsio į stotelę „Pure i9“ užtruks ilgiau arba išvis nesugebės į ją įvairuoti.

Dėžutėje dar randame du apskritus ilgašerius besisukančius šepetėlius, kuriais robotas iškrapšto dulkes iš įvairiausių kampų bei instrukciją. Tai ir viskas – jokių papildomų šepetėlių ar antgalių, ar papildomų riboženklių, kuriais galima būtų pažymėti vietas, kurių robotas neturėtų valyti. Pastarieji labai praverčia turintiems augintinių – šiais riboženkliais apibrėžiami guoliai, dubenėliai su maistu ar vandeniu bei kraiko dėžutės, kad dulkių siurblys netrukdytų ir nekeltų streso.

 

Be programėlės – lyg be kompaso

Pirmą kartą paruošti robotą darbui labai paprasta. Vieną minėtų šepetėlių užmauname dulkių siurbliui, stotelę įjungiame į elektros lizdą ir į ją įstatome robotą. Tada belieka parsisiųsti programėlę išmaniajam telefonui bei, sekant nurodymus joje, prijungti dulkių siurblį prie bevielio namų tinklo. Ne veltui šis dulkių siurblys įvardinamas kaip išmanusis – naudojantis programėlę atsiveria galimybės išvalyti grindis ne tik itin švariai, tačiau ir tvarkingai, struktūruotai. Taip pat gamintojai nuolat atnaujina programėlę, taip patobulindami įrenginio darbą.

Kai „Pure i9“ baterija įsikraus, robotas bus pasiruošęs valyti namus ir mums apie tai praneš balsu. Intuityviai norisi jam balsu duoti nurodymą valyti namus, tačiau „Pure i9“ neturi tokios funkcijos. Paleisti darban jį galima arba programėlės pagalba, arba liečiamaisiais mygtukais ant korpuso. Kadangi retas šiais laikais paleidžia telefoną iš rankų, tad programėle tai daryti gerokai paprasčiau. Tarp naujienų skaitymo ir naršymo po „Facebook“ galima duoti nurodymus siurbliui švarinti namus.

Programėlė nėra sudėtinga, todėl ją lengvai perpras ir tie, kas nekenčia išmaniųjų telefonų. Joje tėra keli mygtukai, kuriais paleisime ir sustabdysime siurblį, nusiųsime jį ilsėtis į stotelę, užprogramuosime valymo tvarkaraštį bei liepsime išvalyti tam tikrą vietą. Paspaudus kairiajame viršutiniame kampe esantį mygtuką, matysime visą namų tvarkymo istoriją bei žemėlapius.

 

Mandagus džentelmenas

Pirmą kartą pradėjęs dirbti „Pure i9“ stebina savo valymo galia – nuo grindų surenka visokio tipo nešvarumus. Robotas susitvarkė su kruopomis ant virtuvės grindų, su eglių ir pušų spygliais ant kilimo, su smilkalų pelenais ant parketo. Testo metu nepavyko tik patikrinti, kaip jam sekasi su augintinių šeriais, nes, deja, namuose nebuvo nei katino, nei šuns.

Stebint „Electrolux“ robotą darbuojantis, paaiškėja, kad trikampė forma pasirinkta ne tik dėl grožio. Skirtingai nei kituose robotiniuose siurbliuose, siurbimo ertmė ir šepetys jame korpuso priekyje, o ne per vidurį. Todėl „Pure i9“ gana neblogai „įlenda“ į kampus ar siauresnes nišas tarp baldų ir pasiekia bei susiurbia ten esančius nešvarumus.

Orientuotis namuose „Electrolux“ robotui padeda speciali kamera ir du akimi nematomi lazerių spinduliai – jie realiu laiku siurblio „smegenyse“ piešia erdvinį kambarių vaizdą. Todėl „Pure i9“ dirba lyg tikras džentelmenas – atsargiai apvažiuoja stalų ar kėdžių kojas bei kitas kliūtis. Testo metu robotas nė karto neatsitrenkė į jokį baldą.

Nors „Electrolux Pure i9“ erdvėje orientuojasi puikiai, tačiau kartais būna perdien „mandagus“. Nuo lovos krašto kabantis paklodės kraštas jam pasirodė kaip neįveikiama kliūtis, todėl jis neįvažiavo išvalyti dulkių po ja. Tad patarimas – neužmirškite pasikloti lovos, jei norite viską apimančios švaros. Kita pastaba – dėl tamsos. „Įkalbintas“ įvažiuoti po lova, „Electrolux“ robotas ten ir liko – pasirodo, jo kamera sunkiai susitvarko su tamsa. Tiesa, gamintoja žada netrukus išleisti programinės įrangos pataisas, kurios šią bėdą turėtų sutvarkyti.

Be to, jis niekada nestumdo ant žemės padėtų daiktų, todėl nenuvers palikto puodelio su arbatos likučiais. Robotas taip pat neužvažiuoja ant nukritusių daiktų, todėl nebandys įsiurbti netyčia nukritusios kojinės. Gamintojas žada, kad robotas niekada nenukris nuo laiptų, tačiau rengiant apžvalgą neteko šios savybės patikrinti.

Jam dirbant ant keraminių plytelių ar ant parketo ūžimas normalus, tačiau kai robotas užlipa ant kilimo, televizoriaus nepažiūrėsi ir muzikos nepaklausysi – supranti, kad po dailiu, nedideliu korpusu slepiasi valymo jėga. Toks garsumas nėra atsitiktinis – robotas atpažįsta kilimą ir pradeda jį valyti visu galingumu, kad nešvarumai būtų išvalyti iš giluminių minkštos dangos sluoksnių. Kitaip tariant, kuo danga sudėtingesnė, tuo robotas deda daugiau pastangų ją iššvarinti.

 

Perspėja, kada prispildo talpa

Kitas svarbus parametras – baterijos ištvermė. Dulkių siurblys, veikdamas įprastu siurbimo režimu, vidutiniškai tvarkosi apie 40 minučių. „Jausdamas“, kad tuoj išsikraus bateriją, robotukas pats nuvažiuoja ir „prisiparkuoja“ įkrovimo stotelėje, o įsikrovęs toliau tęsia tvarkymosi darbus. Tiesa, jei namuose nėra kilimų, kuriems siurbti reikalinga maksimali trauka, robotą galima paleisti dirbti „Eco“ režimu, kuris taupiau naudoja energiją, kas valymo sesiją ištęsia beveik iki valandos.

Dulkių surinkimo konteineris pakankamai talpus – 0,7 litro, tad tikrai nereikės jo valyti po kiekvieno siurbimo. „Pure i9“ pats „pasiskundžia“, kai jo konteineris užsipildo – išimti ir išvalyti jį pakankamai patogu, o filtrą galima plauti, tad nereikės vargti lauke bandant jį išdulkinti.

„Electrolux“ robotas turi pakankamai didelius ratukus, todėl geba užvažiuoti ant pakankamai storų kilimų bei perlipti apie dviejų centimetrų aukščio slenksčius. Tai neblogas pasiekimas, kuomet daugelis kitų gamintojų rekomenduoja lygius paviršius. Šiek tiek problemų mažasis pagalbininkas turi su ant žemės nukritusiais laidais – dažniausiai jis jų vengia, tačiau vieną kartą užlipo ir užstrigo.

Tiesa, „gelbėti“ siurblį išties yra malonu, mat roboto savarankiškumas sukuria gyvybės įspūdį, todėl atsiranda globėjiškas ryšys – pavyzdžiui, iš karto norisi „Pure i9“ duoti vardą arba sudrausminti, kai jis nukeliauja į kokį nors užkaborį, kuriame užstringa. Ko gero, ilgainiui pripratus prie „Electrolux“ siurblio šis emocinis ryšys dingsta, tačiau pirmą pusmetį, ypač vienišiams, siurblys sudarys šiokią tokią kompaniją.

 

Išvados

Susumavus visus argumentus, galima sakyti, kad „Electrolux Pure i9“ gali ant savo pečių perimti namų tvarkymą – turėdami jį, klasikinį siurblį tikrai trauksime itin retai, tad švedų inžinieriai pasistengė. Maža to, šis mažylis verčia pasitempti ir namų šeimininkus: sutvarkyti laidus, pasikloti ryte lovą – kad grįžus namo grindys blizgėtų ir būtų galima ilsėtis, o ne bėgioti valant. Paprasčiausiai tai pasiekti, jei užprogramuosime „Pure i9“ tvarkytis kuo dažniau ir tada, kai mūsų nėra namuose. Dulkių siurblys robotas tobulybę pasiekia tada, kai pamirštame tiek apie jį, tiek apie purvinas grindis.


 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Švarūs, blizgantys ir tvarkingi namai puikiai nuteikia, pakelia nuotaiką ir tarsi praskaidrina mintis, tačiau valymas vargina ir neretai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (172)
Medute