Sveikata > Šeimos sveikata > Bičių pikis –...
 

Bičių pikis – stipriausias gamtos vaistas


2018 06 25 | Autorius: Jūratė Šeškevičiūtė, Partnerių turinys, Shutterstock nuotr.
 

Bičių pikis – stipriausias gamtos vaistas

Bičių pikis (propolis)– nuo seno naudojama natūrali medžiaga, ne tik padedanti stiprinti imuninę sistemą, bet ir gelbstinti užklupus įvairiausioms ligoms. Kuo naudingas šis bičių produktas?

Naudojamas tūkstančius metų

Bičių pikis yra natūralių, biologiškai aktyvių medžiagų, kurias nuo įvairių augalų surenka bitės, kompleksas. Jau seniausiais laikais žmonės atrado šio produkto gydomąją galią. Sveikatinimo tikslais pikis naudojamas apie 5 tūkst. metų. Jį sveikatai stiprinti, žaizdoms gydyti, skausmui, tinimui malšinti, burnos kvapui gaivinti naudojo asirai, senovės graikai ir kitos civilizacijos.

Liaudies medicinoje šis bičių produktas daugiausiai naudotas išoriškai: votims, karpoms, nuospaudoms šalinti, uždegimams malšinti, dantenoms gydyti ir daugybe kitų tikslų. Senovės egiptiečiai pikį naudojo net mirusiųjų balzamavimui.

Išskirtinė gamtos medžiaga

Šiandieniais tyrimais patvirtinta, kad pikis yra galingas natūralus antibiotikas. Jo veikimo spektras labai platus, paveikiantis ne tik bakterijas, bet ir virusus, grybelius. Pikis turi antioksidacinių, biostimuliuojančių, ansetsezuojančių savybių. Jame gausu biologiškai veiklių junginių: polifenolių, aromatinių rūgščių, esterių, eterinių aliejų, mikroelementų, vitaminų, aminorūgščių ir kt. Šis kompleksas itin svarbus žmogaus organizmo fiziologiniams procesams ir gyvybinėms funkcijoms išsaugoti.

Skirtingai nei sintetiniai antibiotikai, bičių pikis netrikdo natūralios žarnyno mikrofloros, o patogeninė flora neįgauna atsparumo. Jis visiškai saugus vartoti, net mažiems vaikams (saugiausia nuo 3 m. amžiaus). Dėl malonaus aromato jų yra mėgstamas.

Pikis yra itin stipri natūrali medžiaga, todėl verčiau su ja neeksperimentuoti, išbandant liaudiškus receptus, o pirkti saugius, patentuotus, ekspertų kurtus preparatus, kurių galima rasti kiekvienoje vaistinėje. Yra tam tikrų kontraindikacijų: pikio negalima vartoti, jeigu pasireiškia alerginės reakcijos, atsargesni turėtų būti sergantieji bronchine astma, egzema, turintieji kraujo krešėjimo problemų.

Preparatas nuo įvairiausių ligų...

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Danielius