Namai > Santykiai > Kaip darželinukų tėvams...
 

Kaip darželinukų tėvams įveikti nerimą?


2018 08 30 | Autorius: Partnerių turinys, Shutterstock nuotr.
 

Kaip darželinukų tėvams įveikti nerimą?

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų darželio „Vaiko šypsena“ direktorė Indrė Rutavičienė įsitikinusi, kad daugeliui tėvų šiuo metu tenka išgyventi didelį nerimo jausmą.

Tėvams teks patikėti brangiausio turto priežiūrą darželio pedagogams. Ir jei paslapčia jau nubraukėte vieną kitą būsimo išsiskyrimo ašarą – Indrė Rutavičienė rekomenduoja darželio bendruomenės tėvams paruoštą 9 žingsnelių programą, kuri padės sumažinti išsiskyrimo skausmą.

1. Susikurkite savo atsisveikinimo ritualą
Bučinys, apkabinimas, palinkėjimas. Nereikėtų atsisveikinti su vaiku keletą kartų. Vienas, bet „geras“ kartas ir malonus palinkėjimas. Kai atsisveikinate, iškart išeikite. Nereikėtų stoviniuoti ir stebėti vaiko, kai jau pasakėte atsisveikinimo žodžius.

2. Gerbkite savo jausmus
Tėvų prigimtinis poreikis yra būti su savo vaiku ir visada juo rūpintis. Todėl visiškai normalu išgyventi visus išsiskyrimą lydinčius jausmus. Liūdesys ir nerimas yra tokie pat gerbtini jausmai, nesigėdykite jų. Mylintys tėvai gali jaustis visaip. Nebijokite būti natūralūs ir nuoširdūs sau ir kitiems. Pasakykite savo artimiesiems kaip jūs jaučiatės. Tik tuomet jie turės galimybę Jums padėti.

3. Susidorokite su savo jausmais
Turite būti emociškai ramūs tam, kad galėtumėte tinkamai motyvuoti savo vaiką naujajame etape. Lengva ir nuostabi nauja diena darželyje nesigaus, jei jūsų akyse žibės liūdesio ašaros. Vaikai perima tėvų emocijas, todėl jei jums sunku išsiskirti – tegul į darželį vaiką palydi kitas šeimos narys.

4. Pasitikėkite savo vaiko prigimtiniais gebėjimais
Augantis vaikas natūraliai yra smalsus ir norintis tyrinėti, pažinti ir suprasti. Nuoširdus tikėjimas savo vaiko gebėjimais ir darželio pedagogais padės Jums jaustis saugiai ir užtikrintai.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Nuovargis ir nuolatinis tempas dažnai priverčia sustoti ir pagalvoti apie poilsį ne tik tuos, kurie serga, bet ir tuos, kuriems reikia atgauti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (167)
Rytis