Sveikata > Šeimos sveikata > Kineziterapija –...
 

Kineziterapija – judėjimo laisvei ir gyvenimo kokybei


2018 10 10 | Autorius: Partnerių turinys, Dr. A. Albertjan klinikos nuotr.
 

Kineziterapija – judėjimo laisvei ir gyvenimo kokybei

Statistika skelbia, kad net apie 80 procentų pasaulio žmonių bent kartą per savo gyvenimą patiria nugaros skausmą, kuris metų laikotarpiu vėl pasikartoja. Apatinės nugaros dalies skausmas vargina 35–55 metų žmones, nugaros skausmas yra ir pagrindinė neįgalumo priežastis jaunesnių nei 45 metų asmenų grupėje. Nugaros skausmą patiria ne tik suaugusieji, bet ir vaikai, tačiau dažniausiai tai darbingo amžiaus žmonių – tiek vyrų, tiek moterų – problema, vienodai išplitusi tarp įvairių profesijų žmonių.

Daugelyje išsivysčiusių šalių kineziterapeutas yra toks pat svarbus, kaip odontologas ar šeimos gydytojas, kur lankomasi reguliariai ir sistemingai ne tik sveikatai sutrikus, bet ir prevencijos sumetimais. Lietuvoje kineziterapija irgi pamažu įgauna pagreitį, tačiau kol kas nėra pakankamai vertinama, o dažnai ir užmirštama – ypač, kol aštrūs ir bauginantys skausmai dar gana reti ir greitai „sutvarkomi” vaistų ar injekcijų pagalba.

Šių dienų medicina siūlo tikrai efektyvius skausmo malšinimo būdus, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje tik momentinėmis priemonėmis slopinamas, bet iš esmės negydomas nugaros skausmas dažnai tampa lėtiniu. Pasekmės tuomet – daug išlaidų medikamentams, sumažėjęs darbingumas, suprastėjusi gyvenimo kokybė ar net neįgalumas. Tačiau, kaip bebūtų, visada galima kažką keisti ir pagerinti – net jei nugaros skausmo medikai tiesiog neranda ar diagnozė ir prognozės yra pačios niūriausios. Vienas iš skausmo prevencijos ir geros savijautos užtikrinimo būdų yra kineziterapija – laiko patikrintas, neinvazinis gydymo būdas, kurio pagrindinis įrankis yra judesys.

Taip, gyvenime visada rasime kur kas „įdomesnių ir svarbesnių” veiklų bei tikslų, nei stuburo ar nugaros problemos, ypač, jei skausmas ne nuolatinis. Tačiau jei bent kartą suskaudo nugarą, ateityje tai greičiausiai pasikartos ir problema ūmės, jeigu savo dienotvarkėje nerasite laiko prevencijai – mankštai ir judėjimui. Tam, žinoma, reikia laiko ir kantrybės, o kad rezultatai iš tiesų džiugintų – ir apsilankymo pas kineziterapeutą.

Iš tiesų, kineziterapija tinka kone visais gyvenimo atvejais, jos nepakeis jokia operacija ar skausmo „blokados“. Mat pastarosios gydo vienmomentiškai ir tik tam tikrą sritį, tuo tarpu reguliari ir tikslinga kineziterapija gydo visą mūsų organizmą – nuo fizinio iki emocinio ir psichologinio lygmens.

Specialūs kineziterapijos pratimai ne tik šalina ūmų ar įsisenėjusį skausmą, palengvina nugaros, stuburo ar sąnarių skausmus kenčiančiųjų dalią, bet ir atstato judėjimo funkcijas. Kineziterapija gali būti ir kompleksinė nutukimo gydymo dalis. Kineziterapijos naudą ir sveikatos pagerėjimą ypač aiškiai pajunta žmonės, kuriuos vargina širdies veiklos ir kraujotakos sutrikimai, išsiplėtusios venos, užkalkėjusios kraujagyslės ar diagnozuota širdies yda.

Apsilankymas pas kineziterapeutą tikrai pravers pradedančiajam sportuoti - specialistas padės įvertinti, ar sportas jūsų organizmui bus tikrai į naudą, ar, visgi, tik išprovokuos rimtus nugaros skausmus ateityje.

Svarbi kineziterapijos sritis yra ir kritimų prevencija, ypač aktuali vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems kritimai ne tik dažnesni, bet ir labai pavojingi. Kineziterapeutas gali parengti specialią programą, skirtą galūnių jėgai, čiurnoms, sąnariams, lankstumui treniruoti, pamokyti, kaip taisyklingai vaikščioti ir kaip saugiai kristi.

Sumanus kineziterapeutas gali padėti ir krypstančios laikysenos atveju, jei vieną dieną pažvelgę į savo atspindį veidrodyje pasijusite nejaukiai, nes jame pamatysite sulinkusį siluetą, į vidų „sustumtais” pečiais ir ryškėjančiu „žinučių kaklu”.

Siekiant užtikrinti kineziterapijos efektyvumą, rekomenduojamas ir gydomasis masažas, vadinamasis pasyvusis kineziterapijos metodas. Unikalus šiuolaikinis technologinis išradimas yra akustinė (smūginė) bangų terapija, atliekama specialiu aparatu. Tai garso bangos, kurios sukuria ir perduoda energiją į skaudamą tašką ir skatina gijimo, regeneracinius (atkuriamuosius) procesus. Alberto Alberjano klinika šiuo metu yra vienintelė Klaipėdos mieste gydymo įstaiga, kurioje atliekama smūginė bangų terapija.

Tik sisteminga ir reguliari mankšta, teisinga laikysena, ergonomika darbe bei namuose gali užtikrinti gyvenimo kokybę be skausmo ateityje. Reguliari kasdienė mankšta būtina ir dirbantiems sunkų fizinį, stovimą ar sėdimą darbą. Klaidinga manyti, beje, kad tinkamą pratimų kompleksą ar reabilitacijos programą galite pasirinkti ir teisingai atlikti patys, be specialisto pagalbos – toks „savarankiškumas“ neretai padaro tik dar daugiau žalos.

„Neignoruokite stuburo ir nugaros priežiūros, ypač jei esate patyrę traumą, turite stuburo išvaržą ar kitą lėtinį negalavimą. Juo labiau, neimkite savęs gydyti patys – pasikonsultuokite su kineziterapijos specialistu, – atkreipia dėmesį ir pataria Alberto Albertjano klinikoje dirbanti kineziterapeutė Janina Bukantaitė. – Mūsų klinikoje kineziterapija ypatinga tuo, kad koncentruojasi į pacientą ir pritaikoma kiekvieno žmogaus poreikiams. Tai individualios programos sudarymas, atsižvelgiant į sveikatos būklę, patarimai ir priežiūra užsiėmimų metu, tai gebėjimas saugiai ir taisyklingas atlikti pratimus ir kokybiškai judėti.“

Mes - už gyvenimo kokybę be skausmo!


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Austeja