Namai > Šventės > Jei nebenorite dovanoti...
 

Jei nebenorite dovanoti žaislų: unikalios kalėdinės dovanos vaikams


2018 10 23 | Autorius: Partnerių turinys, Shutterstock nuotr.
 

Dovanų vaikams paieškos – paprasta, bet kartu ir sudėtinga užduotis. Juk šiuolaikiniai vaikai per Kalėdas tiesiog apiberiami žaislais, kurių apie pusė nugula į žaislų dėžes nesulaukę didesnio vaikų susidomėjimo. Kad ir kaip šiemet norėtųsi mergytei dovanoti lėlę-kūdikį, o berniukui – kokią nors mašinėlę, dovanokite dovanas, kurios vaikams suteiks įspūdžių, praturtins jų laisvalaikį, lavins kūrybiškumą.

Daugelis aprašomų dovanų tilps ir į nedidelius lagaminus, jei per šventes lankysite kitose šalyse gyvenančius artimuosius ir jų vaikučius.

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus vaikus. Ką jiems padovanoti?

1. Personalizuota pasakų knyga. Skaitantys ir vaikai, kuriems skaitoma, pranoksta bendraamžius. O jei vaikas mėgsta skaityti, specialiai pritaikytas pasakojimas jį tikrai sužavės. Taip pat ieškantieji kalėdinės dovanos vaikams gali užsakyti ir dovanų čekį personalizuotos pasakų knygos gamybai.

2. Kūrybinis rinkinys arba rinkinys „Pasidaryk pats“. Dažnai genialumas slypi paprastume, o ir vaikams patinka dovanos, neribojančios jų kūrybinio potencialo. Kūrybiniai rinkiniai mažesniems vaikams padeda lavinti motorikos įgūdžius ir mokytis spręsti problemas.

3. Parama gyvūnėliui. Užsienyje populiari idėja – remti zoologijos soduose, draustiniuose ir kitur gyvenančius nykstančių rūšių ar egzotinius gyvūnus. Vaikas dovanų gauna ne tik sertifikatą apie remiamą gyvūną, bet ir informacinės literatūros apie globojamą augintinį ir pliušinį jo atitikmenį. Tokio tipo dovanos vaikams – išskirtinės, jų idėją supras vyresni vaikai.

4. Bilietai į teminį parką. Vandens, nuotykių, batutų, ZOO parkai, o gal laipiojimas dirbtinėmis uolomis? Apgalvokite, ar vaikas lauks iki vasaros, kol galės panaudoti savo dovanų čekį, ar norės papramogauti, pavyzdžiui, per žiemos atostogas? Tuomet dovanokite čekius į parkus, esančius po stogu.

5. Maisto ruošimo rinkinukai. Gaminti mėgsta ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Galite paieškoti ir vaikams padovanoti kepimo rinkinį arba keksiukų dekoravimo komplektą. Ir nors tradiciškai manoma, kad su maistu susiję rinkiniai – tai tobulos dovanos mergaitėms, visgi šiais laikais beveik nebeliko moteriškų ir vyriškų darbų, tad ir vaikiškų dovanų nereikėtų skirstyti pagal lytį.

6. Vaikiška staigmenų dėžutė. Ar prisimenate, kaip, būnant vaikais, būdavo smagu kažką gauti paštu? Be to, užsienyje staigmenų dėžutės – kur kas populiaresnės nei Lietuvoje. Viena populiariausių svetur staigmenų dėžučių – „Happy box“, tinkanti 3–11 m. vaikams. Bet jau ir mūsų šalyje galima įsigyti vaikiškų staigmenų dėžučių.

7. Patalynė. Padovanokite vaikui patalynę su jo mėgstamu herojumi ir pamatysite, kad jis vakare mieliau žygiuos į savo lovą. Mergaites labiausiai žavi princesėmis, vienaragiais ir panašiais personažais puošta patalynė. Šio tipo dovanos berniukams irgi sukels susidomėjimą, jei tik bus dekoruotos dinozaurais ar superherojais.

8. Augaliukų auginimo rinkinys. Pamirškite gamtos ir kultūros priešpriešą – toks rinkinukas vaikams suteiks platų žinių spektrą. Auginimo rinkiniai – puikios dovanos Kalėdoms vaikams, nes jos padeda ugdyti kantrybę, o galiausiai vaikas pamato darbo rezultatus – sužydėjusius ar vaisiais apsipylusius augalus.

9. Taupyklė. Anot „Forbes“, jau 3–5 m. sulaukę vaikai turėtų būti supažindinami su pinigais ir taupymo subtilybėmis. Taupydami vaikai suvoks daiktų vertę ir mokysis siekti tikslo.

10. Bilietai į kiną arba teatrą. Vaikai mėgsta tiek kiną, tiek teatrą, todėl dovanokite čekį vienai iš šių pramogų. Jei ieškote nebrangios dovanėlės vaikams, dovanokite „Forum Cinemas“ vaikišką kuponą ir baro kuponą. Įspūdžių – daug, o šio rinkinio kaina – prieinama visiems.

Kalėdinės dovanos paaugliams ir dovanos kūdikiams – jau kiek kitokios. Apie jas rašysime kituose straipsniuose.


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Sakoma, kad tikra klasika niekada nemiršta... 23-ejų nuotaka Jordyn Cleverly tą įrodė vestuvėms pasirinkusi močiutės suknelę, kurią...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
justina