Vaikai > Ugdymas > Rimtos temos bendraujant su...
 

Rimtos temos bendraujant su vaikais gali virsti įtraukiančiu žaidimu


2018 10 30 | Autorius: Partnerių turinys
 

Rimtos temos bendraujant su vaikais gali virsti įtraukiančiu žaidimu

Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai nežino tikslių atsakymų – yra daug galimybių mokytis su vaiku nors ir nuo nulio. Svarbiausia – vaiko neatbaidyti nuo atradimų ir skatinti jo smalsumą.

Mokytoja sako, kad iš naujo atrasti pasaulį, susipažinti su juo galima pasinaudojant, pavyzdžiui, išmaniosiomis programėlėmis, atliekant įdomius eksperimentus ar net skaitant maisto etiketes.

Pažinti kartu su vaiku

Pasak Kauno jėzuitų gimnazijos mokytojos R. Skorulskienės, pasitaiko, kad net ir vyresniųjų klasių mokiniai neatpažįsta Paukščių tako galaktikos ar Grįžulo ratų. Tėvai, anot jos, klysta manydami, kad astronomija – labai sudėtinga sritis, reikalaujanti daug žinių.

„Pirmiausiai, tėvai turėtų išlaikyti ir puoselėti vaikų smalsumą bendraujant ne tik apie tai, kokį pažymį šiandien gavo ir ar pavalgė. Rimtas temas galima perkelti į kasdienybę, pavyzdžiui, išėjus pasivaikščioti į užmiestį stebėti žvaigždėto dangaus. Nesvarbu, kad tėvai nepažįsta nė vienos žvaigždės. Šiandien jie gali mokytis kartu su vaikais, panaudodami išmaniąsias „žvaigždžių žemėlapių“ (angl. star maps) programėles, kurios leidžia mokytis žvaigždynų, galaktikų ar šviesulių pavadinimus“, – siūlo fizikos mokytoja R. Skorulskienė.

Gamtos reiškiniai ant stalo

„Pati per pamokas visuomet stengiuosi pasidalinti su vaikais iš kelionių parsivežtais įspūdžiais ir pastebiu, kad vaikus mano susidomėjimas „užveda“. Šiandien buvę mokiniai, kurie su fizika neturi nieko bendro, keliaudami pastebi įvairius gamtos reiškinius ir atsiunčia man jų nuotraukas per socialinius tinklus. Kur kas įdomiau gyventi, kai skrisdamas lėktuvu atkreipi dėmesį į vaivorykštę ir žinai, kad ji gali būti ne tik apvali“, – patirtimi dalinasi R. Skorulskienė.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Anglų kalbos mokykla „Intellectus“ naudoja pažangią komunikacinę Oksfordo ir Kembridžo universitetų leidyklų kalbų mokymo...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (172)
Medute