Namai > Interjeras > Prieškambaris: kokius...
 

Prieškambaris: kokius baldus rinktis bei praktiškos smulkmenos, apie kurias ne visada pagalvojame


2020 06 30 | Autorius: Mama.lt, Shutterstock.com nuotr.
 

Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau ši patalpa suplanuota, tuo patogesnė kasdienė rutina, malonesnis ir svečių priėmimas. Tad renkantis baldus yra apie ką pagalvoti.

Batų dėžė

Pradėkime nuo batų dėžių. Kokių jų būna? Vienos uždaros, tarsi komodos. Kitos atviros.

Uždara batų dėžė – praktiškas variantas realistams. Juk batai ne visada švarūs, tad kartais norisi tiesiog uždaryti juos ir nedemonstruoti užsukusiam kaimynui ar apsilankiusiems svečiams.

Batų dėžės dydis priklauso ne tik nuo koridoriaus erdvės, bet ir nuo šeimos gausumo. Pavyzdžiui, jauniems sutuoktiniams, įsirengiantiems būstą, verta pamąstyti, kad po kelerių metų (gimus vaikams) avalynės gali būti dvigubai daugiau, tad ir batų dėžė praverstų ne pati mažiausia.

Jeigu prieškambaryje nėra daug vietos, bet norite turėti suoliuką, kad būtų patogiau autis batus, labai geras sprendimas – neaukšta batų dėžė su paminkštinimu viršuje. Toks baldas dvigubai patogus ir taupo vietą.

Spinta ar kabykla?

Principas gana paprastas. Siekiant tvarkingesnio vaizdo, geriausias sprendimas – uždari baldai. Taip erdvė atrodys vientisiau ir tikrai tvarkingiau. Tai lyg ir sufleruotų žvalgytis ne į kabyklas, o į spintas. Vis dėlto šalia spintos galite pastatyti ir nedidelę kabyklą. Apsilankę svečiai galės greitai pasikabinti savo striukes ir šalikus, o išeidami – be vargo pasiimti.

Kabyklų yra dviejų tipų – tvirtinamos prie sienos ir pastatomos. Kokią rinktis? Pastatoma nereikalauja didelio ploto, drabužiai paprastai sukabinami gana kompaktiškai – ratu. Tačiau, jei namie yra mažų vaikų, tėvams kyla rūpestis, kad mažieji pakabos nenuverstų ir neužsigautų.

Kasdienė ir išeiginė apranga

Iš pastarųjų pastraipų išplaukia vienas svarbus aspektas – aprangos atskyrimas. Kasdienius ir išeiginius rūbus reikėtų atskirti dėl dviejų priežasčių. Pirma, taip greičiau pasiimsite reikiamą striukę ar paltą. Antra, sugrėbus kieme lapus, atėjus iš daržo ar pažaidus su augintiniu, kasdienė striukė gali būti ne pati švariausia. Ar norėsite ją kabinti šalia ištaigingo palto?

Veidrodis

Daug kas pasakys: o koks gi prieškambaris be veidrodžio? Tai nėra tik interjero elementas. Veidrodis turėtų būti pakankamai didelis, kad prieš išeidami iš namų galėtume nužvelgti, kaip atrodome: ar nesame pernelyg susivėlę, ar koks marškinių kraštas neišsikišęs.

Be to, dizaineriai laikosi bendros nuomonės, kad veidrodis sukuria erdvumo įspūdį.

Prieškambario komplektas – ar verta?

Parduotuvėse siūloma ir prieškambario baldų komplektų. Ar tai geras variantas? Atsakymas – taip. Pirma, tai saugu dizaino požiūriu – sukuriama tam tikra estetinė tema. Antrasis pliusas – pakanka mažiau laiko, nei perkant baldus atskirai. Trečiasis pliusas – tikėtina patrauklesnė kaina, nei įsigyjant atskirai.

Pabrėžtina, kad prieškambario komplekte gali būti ir spinta, ir kabyklos, o tai patvirtina anksčiau išsakytą mintį, jog atvira kabykla puikiai papildo uždarą spintą.

Tamsiau ar šviesiau?

O kokias gi spalvas vertėtų rinktis įsirengiant prieškambarį? Tikėtina, kad daugeliui galvon ateis mintis rinktis tamsesnes – juk į koridorių prinešama purvo. Tačiau yra ir kita medalio pusė.

Prieškambariai neretai būna maži, be langų. Galbūt lauko durys yra su langeliu ir pro jį sklinda šviesa. Galbūt šioks toks šviesos srautas atsklinda tik iš kambario pro pravertas duris. Todėl šviesiau įrengtas prieškambaris bus jaukesnis, be to, erdvė vizualiai atrodys didesnė.

Kita vertus, interjero dizaineriai, net išgirdę šiuos argumentus, vis tiek teigia, jog tamsiau yra praktiškiau. Primenamos darganotos rudens dienos, kai namo grįžtama ne visai švariai.

Tada belieka pasikliauti asmeniniu estetiniu suvokimu arba mąstyti pragmatiškai ir apgalvoti savo rutiną, pomėgius. Tarkime, jeigu kone kiaurus metus važinėjate dviračiu ir lietus jums nebaisus, tikėtina, jog ne kartą esate grįžę su aptaškytais drabužiais. Jei kabykla pritvirtinta prie šviesios sienos, netrukus estetika gali susijaukti. (Tiesa, kaip minėta anksčiau, nereikėtų į vieną krūvą kabinti kasdienių ir išeiginių drabužių.)

Kelios smulkmenos, palengvinančios kasdienybę

Galiausiai – keletas pastabų apie smulkesnius, bet išties svarbius dalykus.
Praktiškas kilimėlis. Vasarą, geru oru, jis gal ir neatrodo labai reikalingas. Tačiau orams imant bjurti jo svarba gerokai išauga.

Nedidelės pakabos, lentynėlės. Pasirūpinote vieta batams, paltui, o ar pagalvojote, kur laikysite skėtį? O raktus? Šie klausimai – mažas akmenukas į „tobulos“ estetikos ir visiškai uždarų baldų daržą. Be abejo, spinta stumdomomis durimis per visą sieną – estetiškas ir praktiškas pasirinkimas, tačiau tai nebus patogiausias variantas svarbioms smulkmenoms susidėti.

Apskritai geriausia, kai prieškambaryje yra skirtingo dydžio lentynų – ir mažiems, ir dideliems, skirtingų formų dalykams.

Paskutinis patarimas – atsižvelgti į madas, bet jų nesureikšminti. Štai viena šių metų spalvinių tendencijų – tamsiai žalia. Tačiau juk ne visiems patinka žalios sienos.

Platus asortimentas: pasirinkti yra iš ko

Nors įsirengiant prieškambarį kyla įvairiausių klausimų, svarbu, kad baldų pasirinkimas labai didelis. Kokių variantų esama, galite pasižvalgyti „Baldų salėje“, kurią rasite adresu https://www.baldusale.lt/prieskambario-baldai. Čia rasite visko, ko reikia prieškambariui (ir kitoms namų erdvėms), – nuo kabyklų iki baldų komplektų.


 
Taip pat skaitykite
Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Kaip apibūdintumėte svajonių virtuvę? Ar ji būtų erdvi, moderni, minimalistiškai jauki bei su įmontuota modernia, patogaus valdymo...

Rašyti komentarą

 
nina
2021-04-22 13:46:22
Tai, žinoma, puikūs patarimai, BET. Turiu mažą prieškambarį, jei ką nors ten padėsiu, išskyrus pakabą, nebus laisvos vietos. Tuo pačiu metu man reikia mažos pakabos, tokios kaip: https://yourroom.lt/products/panel-veshalka-7011-s-tumboj-703-klassika Siena su kabliukais. Spinta užims per daug vietos. Apskritai, jei turite ir mažą prieškambarį - daiktus laikykite balkone arba persirengimo kambaryje
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Dovydas