Nėštumas > 9 mėnesiai > Ankstyvas persileidimas...
 

Ankstyvas persileidimas (įprastinis abortas)


2022 06 16 | Autorius: Partnerio turinys, Shutterstock nuotr.
 

Ankstyvą persileidimą patiria apie 15 % vaisingo amžiaus moterų. Paprastai tai būna 5–8 savaitę nutrūkęs natūralus nėštumas.

 Kas sukelia persileidimą?

Dažniausios persileidimo priežastys pirmąjį trimestrą (iki 12-tos nėštumo savaitės) labiausiai susijusios su genetinėmis embriono anomalijomis:

• spontaninės vaisiaus chromosomų anomalijos (anomalus chromosomų skaičius);

• vaisiaus chromosomų anomalijos pasikeitus tėvų kariotipui (translokacija).

Todėl svarbu suprasti partnerio genetinę sveikatą, kad būtų galima išvengti galimų genų anomalijų. Gavus diagnozę būtina įvertinti, ar pora turėtų apsvarstyti galimybę pabandyti susilaukti kūdikio dar kartą, ar reikia taikyti naujus metodus, kuriais nustatoma būsimo kūdikio genetinė sveikata prieš perkeliant embrioną (priešimplantacinis genetinis tyrimas dėl aneuploidijos (PGT-A)). Atliekant šį tyrimą, taikant NGS (angl. Next Generation Sequencing) metodą vienu metu, 5-ąją embriono vystymosi dieną, tikrinamas visas chromosomų rinkinys. Šiuo metu „iVF Riga“ yra vienintelis centras Baltijos šalyse, kuriame galima atlikti PGT-A ir PGT-M priešimplantacinius genetinius tyrimus.

Kita persileidimo priežastis yra kraujo krešėjimo sutrikimai (koagulopatija). Jie gali būti paveldimi arba įgyjami, todėl būtina išsiaiškinti jų priežastį.

Dar viena rimta problema šiuolaikiniame pasaulyje, žinoma, yra imuninės sistemos sutrikimai, galintys pasireikšti ir jauname amžiuje. Sudarytas išsamus imunologinių problemų, kurias šiais laikais galima diagnozuoti ir išgydyti, sąrašas.

Persileidimą gali sukelti daugybė veiksnių, pavyzdžiui, endokrininiai sutrikimai (nepilnaverčio menstruacijų ciklo liuteininė fazė, hiperandrogenizmas), vidinės gimdos anomalijos ir infekcijos. Siekiant nustatyti šiuos veiksnius, reikalingos apžiūros ir tyrimai, kurių rezultatais remdamasis gydytojas paskirs tinkamą gydymą.

Svarbu suprasti, kad spontaniškai nutrūkus nėštumui padidėja kito spontaninio persileidimo rizika. Jei šeimos istorijoje yra daug persileidimų, taip pat jei nėštumas spontaniškai nutrūksta arba nepasireiškia net po IVF ciklų, būtina išsiaiškinti, kodėl taip atsitinka, pasinaudojant visomis šiuolaikinės medicinos ir mokslo teikiamomis galimybėmis.

Viena iš galimybių – „iVF Riga“ genetinių tyrimų centro laboratorijoje atliekamas persileidimo audinio genetinis tyrimas pacientėms, kurių nėštumas nutrūko pirmąjį trimestrą (iki 12-tos nėštumo savaitės). Genetinis persileidimo audinio tyrimas – tai visų vaisiaus (embriono) chromosomų analizė, atliekama NGS (angl. Next Generation Sequencing) metodu, kuria nustatomas chromosomų persitvarkymas 1–22 autosomose bei X ir Y lytinėse chromosomose. Šiuo metodu aiškiai nustatoma, ar persileidimą sukėlė vaisiaus chromosomų anomalija. Tyrimo rezultatai padeda pacientėms nustatyti persileidimo priežastį ir susiplanuoti sėkmingą pastojimo bei nėštumo strategiją.

„iVF Riga“ klinikoje vaisingumo specialistai, ginekologai ir andrologai dirba kartu su genetikais, endokrinologais ir kitais specialistais, kad galėtų nustatyti sveikatos problemų priežastis ir paskirti tinkamą gydymą pacientams.

Jei pacientų reprodukcinių ląstelių negalima naudoti dirbtiniam apvaisinimui, „iVF Riga“ siūlo donorystės programas (kiaušialąsčių, spermos ar embrionų donorystės), padėsiančias pastoti ir susilaukti sveiko kūdikio.

 

Daugiau informacijos apie mūsų kliniką rasite svetainėje adresu https://ivfriga.lv/lt/


 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
Christy Walton
2022-08-22 03:37:46
Sveiki, ar ieškote skolų konsolidavimo paskolos, paskolų be užstato, paskolų verslui, hipotekos paskolos, paskolos automobiliui, paskolos studentams, asmeninės paskolos, rizikos kapitalo ir kt! Esu privatus skolintojas, suteikiu paskolas įmonėms ir asmenims su mažomis ir pagrįstomis 2% palūkanų normomis. El. paštu: [email protected]
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Patricija